Strona główna » Wiadomości » Transport miejski » Świątecznym tramwajem i metrem po Warszawie

Świątecznym tramwajem i metrem po Warszawie

MM
Fot. Wojciech Surdziel / wosu.pl

W sobotę na ulice stolicy wyjechał świąteczny tramwaj. Przez weekend będzie jeździł po trasie linii nr 23. W pozostałe dni będzie można go spotkać w linii nr 9 oraz innych. Tramwaje Warszawskie na bieżąco mają informować, gdzie świąteczny pojazd będzie kursować.

Świąteczny tramwaj jest już drugim specjalnym pojazdem, który kursuje po ulicach stolicy. Do 4 grudnia br. kursował świąteczny tramwaj LEGO. W środku pojazdu można  było spotkać świętego Mikołaja zbudowanego z klocków LEGO oraz Ninje Kai. Pisaliśmy o tym tutaj.

W pierwszy weekend grudnia odbyło się uroczyste rozświetlenie iluminacji świątecznej w stolicy. Z tej okazji na ulice Warszawy wyjechał świąteczny tramwaj.  Przez weekend kursował na trasie linii nr 23 od Nowego Bemowa aż do Czynszowej na Pradze. W kolejnych dniach spotkać go będzie można na trasie linii 9 kursującej z Włochów do zajezdni na Gocławku. Informacje o trasach na pozostałe tygodnie grudnia jeszcze nie są znane. Tramwaje Warszawskie mają na bieżąco informować o świątecznych kursach.

Metro też świąteczne

Metro Warszawskie także przygotowało dla mieszkańców nie lada atrakcję świąteczną. W sobotę na tory  linii metra M1 wyjechał specjalny pociąg. Od 12 grudnia br. ma kursować na linii metra M2. Jak zapowiada Metro Warszawskie świąteczny pociąg będzie jeździł naprzemiennie, na obu liniach, do 8 stycznia.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności