Kolej jest dla ludzi

Stacja Muzeum zaprasza na ,,Stację Dzieci”

Stacja Muzeum zaprasza na ,,Stację Dzieci” fot. Stacja Muzeum

„Stacja Dzieci” to projekt edukacyjny dedykowany najmłodszym miłośnikom kolei przez Stację Muzeum. Projekt rusza już 21 sierpnia.

Stacja Muzeum zaprasza do udziału w projekcie ,,Stacja Dzieci”. Jest to inicjatywa dedykowana dzieciom, które chciałyby aktywnie i ciekawie spędzić czas kończących się wakacji.

W dniach 21-25 sierpnia 2017 r. Stacja Muzeum zlokalizowana przy ul. Towarowej 3 w Warszawie zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat do zwiedzania obiektu, który przekształci się w mini miasteczko. W tych dniach w godzinach 10:00-15:00 dzieci będą mogły wcielać się w różne postaci i pełnić ich funkcje w miasteczku. Dla marzących o zawodzie np. kolejarza zabawa ta będzie idealną sposobnością, by na własnej skórze przekonać się jak to jest pracować w branży kolejowej.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Burmistrza Dzielnicy Wola Krzysztofa Strzałkowskiego i Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Ignacego Górę. Partnerami wydarzenia są: Tomek i Przyjaciele, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Koleje Mazowieckie, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Zapisy na wydarzenie są obowiązkowe, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp jest bezpłatny. Zapisu można dokonać w sekretariacie Stacji Muzeum dzwoniąc pod numer: 22 620 04 80 wew. 101 lub pisząc e-mail na adres: sekretariat@stacjamuzeum.pl