NaKolei.pl WiadomościWydarzenia i targi Średzki Zlot Parowozów w najbliższy weekend

Średzki Zlot Parowozów w najbliższy weekend

Redakcja
Fot. Średzka Kolej Powiatowa

30 września i 1 października stacja Średzkiej Kolei Powiatowej ponownie stanie się parowozową stolicą Polski, a to za sprawą organizowanego Średzkiego Zlotu Parowozów.

Godzinowy program zaplanowanych wydarzeń.

Sobota 30.09:
– 13:00-14:30 – Zawody drużyn parowozowych – stacja Środa Miasto
– 16:00 – Występ zespołu Hacker Band w Słupi Wielkiej
– 17:30 – Występ zespołu Gra Sów w Słupi Wielkiej
– 19:00 – POKAZ „Światło, para, dźwięk” – boisko w Słupi Wielkiej
– 20:00 – KONCERT Filipa Lato i Juli – boisko w Słupi Wielkiej
– 21:30 – Pokaz pirotechniczny – boisko w Słupi Wielkiej

Niedziela 1.10:
– 13:30 – PARADA PAROWOZÓW WĄSKOTOROWYCH – stacja Środa Miasto

Dodatkowo:
– W sobotę i niedzielę przez cały dzień będą kursować pociągi z parowozami na trasie Środa Miasto – Słupia Wielka oraz Środa Miasto – Zaniemyśl
– Możliwość zwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej ul. Marcinkowskiego 17
– A także coś dla NAJMŁODSZYCH – dmuchańce na boisku w Słupi Wielkiej

Fot. Średzka Kolej Powiatowa

Wszystkich, którzy wybierają się na tegoroczny Średzki Zlot Parowozów, POLREGIO zaprasza do korzystania ze swojej oferty.

W Środzie Wielkopolskiej zatrzymuje się 10 par pociągów POLREGIO kursujących w relacji Poznań – Ostrów Wlkp.

Aktualny rozkład jazdy POLREGIO pozwoli dotrzeć zainteresowanym nie tylko z Poznania, ale także z Łodzi, a nawet z Warszawy Gł. oraz ze wszystkich stacji pośrednich.

Przez cały dzień na stacji Środa Wielkopolska zatrzymują się pociągi POLREGIO, którymi będzie można dotrzeć na Średzki Zlot Parowozów. Przewoźnik zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z oferty Biletu Turystycznego, który jest ważny przez cały weekend we wszystkich pociągach REGIO. Oznacza to, że z jednym biletem można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów do i ze Środy Wielkopolskiej zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

POLREGIO S.A. jako główny partner wydarzenia wspiera turystykę kolejową i zaprasza na weekend pełen kolejowych przygód w Środzie Wlkp. i w Słupi Wlk., gdzie na boisku odbędzie się prawdziwy kolejowy festiwal z pokazami, koncertami i fajerwerkami. Program wydarzenia przewiduje moc atrakcji.

Dla tych, którzy zastanawiają się jak zorganizować swoją wycieczkę aby nie brać samochodu i skorzystać z szeregu atrakcji, które są w programie wydarzenia w sobotę 30 września zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg POLREGIO, odwożący uczestników po imprezie do Poznania. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego przejazdu powrotnego, pociąg zabierze wszystkich chętnych turystów ze stacji Środa Wielkopolska o godz. 23:40.

Dworzec PKP w Środzie Wlkp. znajduje się ok. 350 metrów od przystanku zatrzymywania wąskotorówki (Środa Wąsk.) oraz kilometr od przystanku Środa Miasto, gdzie znajduje się kasa biletowa Średzkiej Kolei Powiatowej.

W ramach Zlotu Parowozów na Średzkiej Kolejce Powiatowej zawitają wyjątkowi goście: Px48-1752 z Ełckiej Kolei Wąskotorowej, udostępniony dzięki Muzeum Historycznemu w Ełku, Kp4-3772 z Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej oraz parowóz Ty 1884 Las z Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

Mat. POLREGIO

Mat. POLREGIO

Organizatorami Średzkiego Zlotu Parowozów są:
– Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „BANA”,
– Województwo Wielkopolskie,
– Powiat Średzki,
– Gmina Środa Wielkopolska,
– Gmina Zaniemyśl,
– POLREGIO S.A.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności