Strona główna » Wiadomości » SKM Szczecin: Wspólny bilet we wrześniu

SKM Szczecin: Wspólny bilet we wrześniu

Redakcja
fot. Szczecińska Kolej Metropolitalna

Prawdopodobnie we wrześniu nastąpi wdrożenie wspólnego biletu, który pozwoli na korzystanie z pociągów regionalnych oraz transportu miejskiego na terenie Szczecina i Stargardu.

Podróżowanie koleją po całym obszarze objętym ofertą SKM oraz korzystanie z komunikacji miejskiej w Szczecinie kosztowałoby pasażera około 250 zł miesięcznie, natomiast w wariancie rozszerzonym o komunikację miejską Stargardu poniżej 300 zł – poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego

Planowane jest również wdrożenie tańszej oferty dla podróżnych w ramach nowego biletu kolejowo-komunalnego. Pierwszy wariant dla przemieszczających się na obszarze Szczecina i drugi dla pasażerów komunikacji miejskiej Stargardu i połączeń kolejowych SKM z wyłączeniem obszaru Szczecina. W tych przypadkach cena normalnego biletu miesięcznego ma wynosić około 150 zł.

Na początku dla pasażerów byłyby dostępne tylko bilety miesięczne. Normalne, a także uwzględniające najczęściej stosowane ulgi. Proponowana taryfa oznacza mniejsze wpływy dla organizatorów przewozów, ale w dłuższej perspektywie może przełożyć się na większą liczbę pasażerów.

 

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x