Infrastruktura Tabor Wiadomości

Skład przewożący sprzęt wojskowy zaczepił o wiadukt. Zniszczeniu uległa skrzynia ładunkowa samochodu

Skład przewożący sprzęt wojskowy zaczepił o wiadukt. Zniszczeniu uległa skrzynia ładunkowa samochodu Fot. Bolesław Słomkowski/GłosOlecka.pl

Pociąg wojskowy jadący z Suwałk do Ełku zaczepił o krawędź wiaduktu górną częścią ładunku jednego z wagonów. Uszkodzeniu uległa skrzynia ładunkowa transportowanego samochodu wraz z ładunkiem-pisze “Głos Olecka”. 

Portal informuje, że nie ucierpiał żaden z żołnierzy, ani obsługa pociągu. Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.03) około godz. 15.oo w pobliżu miejscowości Imionki koło Olecka.

Transport wojskowy jadący z Suwałk do Ełku zaczepił górną częścią ładunku jednego wagonu o krawędź wiaduktu. Uszkodzeniu uległa skrzynia ładunkowa jednego samochodu wraz z ładunkiem, a pojazd na skutek uderzenia został przesunięty na tył platformy kolejowej. Inne pojazdy znajdujące się na wagonach nie zostały uszkodzone. Nie było też rannych wśród żołnierzy i obsługi pociągu- czytamy na portalu.

Skład został cofnięty w kierunku Wieliczek, a uszkodzony sprzęt prowizorycznie zabezpieczony. Po dwugodzinnym postoju transport ruszył w dalszą drogę. Przyczyny zdarzenia mają zostać ustalone w postępowaniu powypadkowym.

pc/”Głos Olecka”