Infrastruktura Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Reorganizacja ruchu pociągów w Gdyni. Powodem awaria wodociągów

Reorganizacja ruchu pociągów w Gdyni. Powodem awaria wodociągów fot. facebook SKM Trójmiasto

Poranny paraliż Gdyni. Pękła rura wodociągowa reorganizując przy tym transport w mieście. Trwa usuwanie skutków zdarzenia.

Dziś ok. godziny 7 rano doszło do dużej awarii wodociągów w Gdyni, a dokładniej przy skrzyżowaniu ul. Podjazd i Dworcowej. Zreorganizowało to m.in. ruch kolejowy. Zostały podmyte tory, naprawiane są skutki zdarzenia. Z aktualnych informacji wynika, że przywrócono już ruch m.in. pociągów SKM Trójmiasto.

Jak czytamy na stronie gdynia.pl wyciek wody z wodociągu wybudowanego w 1929 roku wystąpił na głównym odcinku wodociągu. To jego pierwsza (!) awaria odkąd istnieje. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdził, że awaria nie została spowodowana pracami, które prowadzi na skrzyżowaniu ulic Podjazd i Dworcowej firma MTM.

Trwają naprawy wodociągu oraz porządkowanie terenu. Na ten czas wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Szczegóły na stronie ZKM Gdynia.

Dzięki pracom służb PKP PLK przywrócono ruch pociągów dalekobieżnych pomiędzy stacjami Gdynia Główna – Gdynia Orłowo oraz na szlaku Gdynia Główna – Gdynia Wielki Kack. Pociągi SKM Trójmiasto, jak podaje przewoźnik, już kursują. Jak czytamy w komunikacie na facebooku przewoźnika:

W związku z podmyciem torów na stacji Gdynia Główna od ok. 8-ej ruch pociągów na odcinku Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana – Gdynia Stocznia był całkowicie wstrzymany . Okazało się, że tory SKM nie zostały podmyte i nasze składy już mogą jeździć Około 9.30 zaczęły przejeżdżać przez Gdynię Główną. Będą jednak jeszcze przez jakiś czas opóźnienia. Przez Gdynię Główną pociągi mogą jechać nie szybciej niż 20km/h. PRZYWRÓCILIŚMY TEŻ RUCH NA PKM-CE!! Ok. 10.30 w stronę Gdyni Głównej ruszył pociąg z Wiekiego Kacka. 
PKP PLK ok. 10,30 zezwoliły na ruch po jednym torze dalekobieżnym, ale pierwszeństwo wyjazdu z Gdyni będą miały pociągi dalekobieżne.

Więcej informacji i aktualności dot. awarii i organizacji ruchu m.in. na stronie gdynia.pl oraz na stronie facebookowej SKM Trójmiasto: https://www.facebook.com/SzybkaKolejMiejska/