Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » RegioJet sprzedał już 1/3 wszystkich dostępnych miejsc na pociągi do Chorwacji. Na miesiąc przed startem połączenia

RegioJet sprzedał już 1/3 wszystkich dostępnych miejsc na pociągi do Chorwacji. Na miesiąc przed startem połączenia

Redakcja
Fot. Novinky.cz

W połowie marca RegioJet uruchomił sprzedaż biletów na pociągi do Chorwacji. Od tego czasu sprzedano ponad 1/3 wszystkich dostępnych biletów. Pierwszy pociąg wyruszy w trasę 16 czerwca.

Już za niecały miesiąc RegioJet wystartuje ze swoim sezonowym połączeniem na trasie Praga – Chorwacja. Od 2020 roku prywatny przewoźnik co wakacje uruchamia pociągi do Rijeki i Splitu. W tym roku jednak będzie nieco inaczej, ponieważ pociągi dojadą wyłącznie do Rijeki. Powodem takiej decyzji są zaplanowane zamknięcia torowe na terytorium Chorwacji.

W tym roku będzie kursować mniej pociągów do Chorwacji. W poprzednich latach w wakacje pociągi kursowały codziennie, w tym roku tylko trzy razy w tygodniu. Od 16 czerwca do 30 września pociągi będą ruszać z Pragi we wtorek, piątek oraz niedzielę, a z Rijeki zaplanowano odjazdy w poniedziałki, środy i soboty.

Zainteresowanie biletami szybko rośnie, oprócz pociągów, popularne są również połączenia autobusowe, takie jak Split, Crikvenica, Pakoštane, Poreč czy Rabac – powiedziała dla Zdopravy.cz Rzecznik Prasowa Alexandra Janoušek Kostřicová.

Każdy pociąg będzie zestawiony z 15 wagonów. Pasażerowie mogą wybrać miejsca siedzące oraz miejsca w wagonach sypialnych.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności