NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie RegioJet od grudnia może uruchomić pociągi z Warszawy w austriackie Alpy. Ale prawdopodobniejsza data to 2022 rok

RegioJet od grudnia może uruchomić pociągi z Warszawy w austriackie Alpy. Ale prawdopodobniejsza data to 2022 rok

Redakcja
Fot. Ivan Kamensky

RegioJet otrzymał zgodę UTK i tym samym od grudnia br. może uruchomić pociągi z Warszawy do Brenner / Landeck-Zam, austriackich miejscowości znajdujących się przy granicy z Włochami.

UTK wydał pozytywną zgodę na wniosek Regiojet o otwarty dostęp na polskim odcinku dla realizacji przewozów w relacji Warszawa Wschodnia – Brenner-Brennero / Landeck-Zams – Warszawa Wschodnia, realizowany liniami kolejowymi nr 1, 2, 4, 139, 140, 151, 158 i 169 na okres od 12 grudnia 2021 r. do 12 grudnia 2026 r.

RegioJet wnioskował o uruchomienie:

w relacji Warszawa Wschodnia – Brenner-Brennero / Landeck-Zams:

  • 1 pary pociągów na dobę we wtorki;
  •  pary pociągów na dobę w piątki;
  • 1 pary pociągów na dobę w niedziele,

w relacji Brenner-Brennero / Landeck-Zams – Warszawa Wschodnia:

  • 1 pary pociągów na dobę w środy;
  • 1 pary pociągów na dobę w soboty;
  • 1 pary pociągów na dobę w poniedziałki.

Przewozy miałyby się odbywać w okresie od pierwszej połowy grudnia do drugiej połowy kwietnia. Dodatkowo Regiojet będzie zatrzymywać się na następujących stacjach w Polsce: Warszawa Wschodnia (przystanek tylko do wsiadania), Warszawa Centralna (przystanek tylko do wsiadania), Warszawa Zachodnia (przystanek tylko do wsiadania), Zawiercie (przystanek tylko do wsiadania), Sosnowiec Główny (przystanek tylko do wsiadania), Katowice (przystanek tylko do wsiadania), Tychy (przystanek tylko do wsiadania), Rybnik (przystanek tylko do wsiadania). W relacji powrotnej na tych samych stacjach będzie możliwość tylko wysiadania pasażerów.

RegioJet ma wykorzystywać lokomotywy Vectron lub Traxx, które pociągną 6-13 wagonów z miejscami do siedzenia oraz leżenia.

Według zapowiedzi właściciela RegioJet przewozy z Polski w Alpy miałyby wystartować dopiero od przyszłej zimy. Więcej informacji w wywiadzie z Radimem Jančura.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności