NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Polska Grupa Górnicza z przetargiem na transport węgla. Nawet 771 tys. ton węgla w 12 miesięcy

Polska Grupa Górnicza z przetargiem na transport węgla. Nawet 771 tys. ton węgla w 12 miesięcy

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / 'Niemiec'

Polska Grupa Górnicza ogłosiła przetarg na wykonanie przewozów węgla transportem kolejowym ze swoich oddziałów do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit (Wola). Transport będzie realizowany w ciągu 12 miesięcy.

Oferty w przetargu można składać do 6 października 2022 r. Jedyne kryterium ich oceny to cena. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 120 000,00 PLN.

Maksymalny przewidywany przez zamawiającego wolumen ilościowy węgla do przewozu wynosi 771 000,00 ton. Podział ilościowy wolumenu na relacje przewozów jest natomiast następujący:

  1. Przewóz węgla z KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit Wola-Czeczott – 391 000 ton;
  2. Przewóz węgla z KWK Mysłowice-Wesoła do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit Wola-Czeczott – 100 000 ton;
  3. Przewóz węgla z KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit Wola-Czeczott – 80 000 ton.
  4. Przewóz węgla z KWK Staszic-Wujek Ruch Murcki Staszic do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit Wola-Czeczott – 100 000 ton;
  5. Przewóz węgla z KWK ROW Ruch Jankowice do KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit Wola-Czeczott – 100 000 ton.

Do transportu węgla będą wykorzystywane wagony fals (talbot).


PGNiG z kolejnym przetargiem na transport węgla


Wykonawca będzie zobowiązany do podstawienia wagonów próżnych, sprawnych, pozbawionych zanieczyszczeń i zdatnych do załadunku na punkt zdawczo-odbiorczy odpowiednio: KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast i Ruch Ziemowit (Lędziny) lub KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Staszic-Wujek Ruch Murcki-Staszic, KWK ROW Ruch Jankowice -st. Rybnik Towarowy. Maksymalny czas pobrania składu całopociągowego wynosi 12 godzin, licząc od godziny wygłoszenia składu. Po załadunku wagonów należy dokonać wymaganych czynności technicznych, a następnie dokonać przewozu wagonów ładownych zgodnie z relacją nadawcy/zamawiającego zawartą w dokumentacji przewozowej, zabrać wagony próżne po ich rozładunku z punktu zdawczo-odbiorczego.

Zamawiający oczekuje realizacji przewozów w systemie wahadłowym. Przewóz węgla w jednym składzie pociągowym będzie obejmował wolumen od ok. 950 ton do ok. 2200 ton. Wykonawca zagwarantuje dysponowanie na wyłączność potrzeb przewozowych na rzecz zamawiającego ilością min. 120 wagonów niezbędnych do przewozu min. 4000 ton na dobę. Wykonawca podstawiać będzie wagony typu Fals (talbot) o ładowności około 52 ton oraz dysponować będzie lokomotywami spalinowymi o minimalnej mocy znamionowej 550 kW , w ilości min. 4 sztuk.

Zobacz również: PKP CARGO będzie wozić węgiel dla PGNiG TERMIKA

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności