NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PGNiG z kolejnym przetargiem na transport węgla

PGNiG z kolejnym przetargiem na transport węgla

Redakcja
Fot. PGNiG TERMIKA

PGNiG TERMIKA SA ogłosiła przetarg na wykonanie usług transportu kolejowego 1 050 000 ton węgla energetycznego do zakładów zamawiającego w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2024 r.

Zamawiający przewiduje, iż w ramach umowy ilość towaru do przewiezienia na podstawie złożonych zamówień osiągnie liczbę 1 050 000 ton, ale może zostać przekroczona przy realizacji ostatniego w ramach umowy zamówienia, na skutek załadowania w ostatnim składzie ilości towaru przekraczającej (łącznie z poprzednimi dostawami) tę wartość. Zamawiający gwarantuje natomiast, iż w ramach umowy łączna ilość towaru, którego przewóz zostanie objęty zamówieniami złożonymi przez Zamawiającego osiągnie co najmniej liczbę 850 000 ton.

Transport węgla będzie odbywał się według harmonogramu.

Przewoźnik będzie transportować towar na następujących trasach w relacji bezpośredniej, jedna stacja przeznaczenia:

1) od poszczególnych Miejsc Załadunku Towaru do punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy EC Siekierki (bocznica połączona jest z siecią PKP PLK S.A. poprzez stację Warszawa Okęcie),

2) od poszczególnych Miejsc Załadunku Towaru do punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy EC Żerań (bocznica połączona jest z siecią PKP PLK S.A. poprzez stację Warszawa Praga).

Miejsc załadunku wskazano 25.

Przewoźnik będzie musiał zapewnić sprawne wagony i lokomotywy w liczbie niezbędnej do terminowego i należytego wykonania umowy w następujących asortymentach:

1) w przypadku transportu na trasach od Miejsc Załadunku Towaru do stacji Warszawa Okęcie, Wagony węglarki czteroosiowe konstrukcji stalowej typu E, serii Eas z trwałym zabezpieczeniem czołowych uchyłów, serii Eaos – wagon węglarka normalnej budowy z płaską podłogą, 4-osiowy, 50 t <= gr. obc. < 60 t, przystosowany do wyładunku na wywrotnicach obrotowych – bocznych, ze stalową podłogą o nacisku na oś nie większym do 221 kN,

2) w przypadku transportu na trasach od Miejsc Załadunku Towaru do stacji Warszawa Praga – Wagony typu „Talbot” o nacisku na oś do 221 kN oraz z urządzeniami rozładunkowymi wagonu sterowanymi z pomostu hamulcowego wagonu. W szczególnych przypadkach, na żądanie Zamawiającego dopuszcza się transport węgla od Miejsca Załadunku Towaru do stacji Warszawa Praga w wagonach węglarkach o nacisku na oś nie większym niż 221 kN.

Oferty w przetargu można składać do 16 września 2022 r. Jedyne kryterium ich oceny to cena.

Od wykonawców wymagane jest doświadczenie. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają zdolności techniczne lub zawodowe, tj. wykażą się wykonywaniem średniorocznie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, usług przewozu transportem kolejowym ładunków masowych w ilości co najmniej 500 000 ton.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności