Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

PLK pomalowały most kolejowy w Płońsku w biało-czerwone barwy

PLK pomalowały most kolejowy w Płońsku w biało-czerwone barwy Fot. PKP PLK S.A.

W obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej włączyły się PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wspólnie z Jednostką Strzelecką 1006 Płońsk i Miastem Płońsk upamiętnione zostało zwycięstwo polskiego oręża. Most kolejowy w Płońsku nad rzeką Płonką został pomalowany w narodowe barwy.

W krajobrazie Płońska jak biało-czerwona flaga prezentuje się czterdziestometrowy most kolejowy na linii z Nasielska przez Raciąż do Sierpca. Obiekt przed 15 sierpnia został pomalowany w narodowe barwy przez kolejarzy z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i symbolicznie przypomina o zwycięstwie polskiego wojska w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Upamiętnienie Bitwy Warszawskiej, przez wprowadzenie w przestrzeń Płońska narodowych barw, zaproponowała Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk i Miasto Płońsk. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapewnił warunki do wykonania okolicznościowej akcji.

Most nad rzeką Płonką to konstrukcja o długości 40 metrów na jednotorowej linii. Przeprawa pochodzi z 1924 r. Podróżnym most zapewnienia sprawne przejazdy koleją między północą Mazowsza a stolicą.