NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura PKP PLK z kolejnym przetargiem przystankowym. Stacje Wyrzysk Osiek oraz Białośliwie

PKP PLK z kolejnym przetargiem przystankowym. Stacje Wyrzysk Osiek oraz Białośliwie

Redakcja
Fot. Lucjan Jeziorny

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły kolejny przetarg w ramach Programu Przystankowego. Dotyczy on zaprojektowania i wykonania robót budowlanych dla zadań pn. „Modernizacja peronów na stacji Wyrzysk Osiek na linii kolejowej nr 18” oraz „Modernizacja peronów na stacji Białośliwie na linii kolejowej nr 18”.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części, każda obejmuje jeden przystanek. Prace powinny zostać wykonane do końca 2024 roku. Stacja Wyrzysk Osiek jest zlokalizowany w km 208,183 na LK nr 18. Stacja Białośliwie, znajduje się natomiast w km 219,898 również LK nr 18.

Szacunkowa wartość zamówienia to 28 192 500.00 PLN netto, z czego 14 122 500.00 PLN ma zostać przeznaczone na modernizację przystanku Wyrzysk Osiek, zaś 14 070 000.00 PLN na prace dotyczące peronów na stacji Białośliwie.

Oferty w przetargu można składać do 30 sierpnia 2022 roku. Jedyne kryterium ich oceny stanowi cena. Wymagane jest wadium w wysokości 70.000 zł dla każdego zadania.

Od wykonawców wymagane jest również doświadczenie. Muszą wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonali co najmniej dwie roboty budowlane. Każda powinna być wykonana w ramach jednej umowy, na zakres których składają się budowa, przebudowa lub remont: peronów o wartości 3mln zł dla każdego zadania.

Celem rządowego programu przystankowego jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Dostępne środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych. Program przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności