NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP Intercity stara się wydzierżawić 4 lokomotywy SM42 oraz dwie SU42

PKP Intercity stara się wydzierżawić 4 lokomotywy SM42 oraz dwie SU42

Redakcja
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / Tp4

PKP Intercity ponownie stara się wydzierżawić lokomotywy spalinowe. Tym razem mają to być jednostki manewrowe SM42 oraz dwie uniwersalne lokomotywy SU42.

To kolejny przetarg PKP Intercity, który dotyczy dzierżawy lokomotyw spalinowych. Poprzedni natomiast dotyczył pojazdów spalinowych, które miały posiadać funkcję zasilania wagonów w energię elektryczną 3 kV DC – niestety nikt nie złożył oferty w tym przetargu.

Tym razem PKP Intercity ogłosiło przetarg na dzierżawę czterech lokomotyw manewrowych SM42 oraz dwóch uniwersalnych SU42. Lokomotywy mają znajdować się w należytym stanie technicznym, umożliwiający ich eksploatację.

PKP Intercity dopuszcza składanie ofert częściowych:

  • cześć1: dzierżawa dwóch lokomotyw serii SM42;
  • cześć 2: dzierżawa dwóch lokomotyw serii SM42;
  • część 3: dzierżawa dwóch lokomotyw serii SU42.

Co ważne, oferta ma być ważna jeżeli została złożona na dzierżawę dwóch lokomotyw w danej części. Termin dzierżawy ma obowiązywać od 15 grudnia 2021 r. przez 8,5 miesiąca do 5 września 2022 roku. SU42 mają być eksploatowane w Zakładzie Zachodnim, natomiast SM42 w Zakładzie Centralnym.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności