Przewozy towarowe Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

PKP CARGO przeznaczyły do kasacji 159 lokomotyw. Rzecznik spółki: “Nie ma to żadnego wpływu na nasze zdolności przewozowe”

PKP CARGO przeznaczyły do kasacji 159 lokomotyw. Rzecznik spółki: “Nie ma to żadnego wpływu na nasze zdolności przewozowe” Fot. YT

PKP CARGO przeznaczyły do kasacji 159 lokomotyw, różnych typów, stacjonujących w różnych lokalizacjach. Wśród nich są zarówno te manewrowe, jak i trakcyjne, spalinowe i elektryczne- podał Info Rail.

Do kasacji mają trafić maszyny serii: SM42, SM30, ST43, SP32, ET22, ET41 czy SU45. Znaczna część tych lokomotyw od wielu już lat nie jest eksploatowana. Termin składania ofert upływa w dniu 20.03.2019 r.

Te lokomotywy już od dłuższego czasu były nieużywane, nie mają żadnych świadectw dopuszczających. Nie naprawiamy ich, bo koszty byłyby zbyt wysokie w stosunku do żywotności tych lokomotyw. Byłoby to po prostu nieekonomicznie-powiedział portalowi NaKolei.pl Krzysztof Losz, rzecznik PKP Cargo.

Losz dodał, że w większej części nieużywane lokomotywy pójdą zapewne na złom.

Generalnie są to lokomotywy, które nie nadają się już do użytku. To nie ma żadnego wpływu na nasze zdolności przewozowe, bo ten tabor, który mamy w zupełności wystarcza. Nawet jest rezerwa, żeby realizować zwiększone przewozy- poinformował rzecznik.

Poniżej lista lokomotyw przeznaczonych do kasacji:

Fot. PKP CARGO

Fot. PKP CARGO
Fot. PKP CARGO

pc/Info Rail