NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Pierwszy pociąg RegioJet wyruszył do Budapesztu. Przewoźnik sprzedał już tysiące biletów na nowe połączenie

Pierwszy pociąg RegioJet wyruszył do Budapesztu. Przewoźnik sprzedał już tysiące biletów na nowe połączenie

Adrian Izydorek
Fot. RegioJet

Dziś rano o 5:20 wyruszył pierwszy bezpośredni pociąg RegioJet na trasie Praga – Budapeszt. Przewoźnik w ciągu zaledwie dziesięciu dni sprzedał tysiące biletów.

RegioJet 31 lipca 2020 roku uruchomił nowe, bezpośrednie połączenie na trasie Praga – Brno – Wiedeń – Budapeszt. Pierwszy skład odjechał dzisiaj z Praha hlavní nádraží (dworca Praga Główna) o 5:20. Jak podaje przewoźnik – jest duże zainteresowanie nowym połączeniem. W ciągu zaledwie pierwszy dziesięciu dni przedsprzedaży RegioJet sprzedał już tysiące biletów do i z Węgier, a już pierwszego dnia realizowania połączeń przewoźnik na swoich pokładach przewozi setki pasażerów.

To koniec kosztownych podróży pociągiem między Czechami, Węgrami i Austrią – mówi Radim Jančura, właściciel RegioJet.

Nowe połączenie to kolejna trasa, na której RegioJet stał się znacznie tańszy i bardziej atrakcyjny pod względem podróży pociągiem. Bilety na trasę Praga – Budapeszt kosztują od 399 CZK (16 EUR), na trasę Brno – Budapeszt 249 CZK (9 EUR), a na trasę Wiedeń – Budapeszt i z powrotem 9 EUR. Ceny są takie same – bez względu na wyprzedane połączenie i nie jest to ograniczona liczba biletów specjalnych.

Pociągi RegioJet wyjadą na nową trasę dwa razy dziennie w każdym kierunku.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności