Strona główna » Bez kategorii » PESA w Niemczech: w reklamie i na torach. Czy będzie kolejne zamówienie dla DB?!

PESA w Niemczech: w reklamie i na torach. Czy będzie kolejne zamówienie dla DB?!

MM
fot. DB

1 maja w Niemczech będzie wprowadzony tzw. Deutschlandticket czyli bilet miesięczny za 49 euro. Bilet będzie obowiązywać w transporcie regionalnym i lokalnym w całym kraju. W akcji promocyjnej jest polski akcent. W reklamach występują pociągi polskiej produkcji – PESA LINK. Producent ma szansę na kolejne zamówienia.

Deutschlandticket będzie obowiązywał w całych Niemczech od 1 maja w transporcie regionalnym i lokalnym, czyli praktycznie we wszystkich autobusach, tramwajach, kolejkach miejskich i metrze oraz pociągach regionalnych. Jest to karta abonamentowa za 49 euro miesięcznie.

Akcja reklamowa ma polski akcent – wykorzystano w niej wizerunek LINKów wyprodukowanych dla DB przez bydgoską PESA. To najlepsze potwierdzenie, że największy kolejowy przewoźnik docenia pojazdy wyprodukowane przez polskiego producenta – jakość, niezawodność, komfort podróży i wzornictwo – do tego stopnia, że zdecydował się wykorzystać właśnie LINKi w swojej najnowszej reklamie.

Przy tej okazji warto podkreślić, że PESA Bydgoszcz dostarczyła do Niemiec  74 pojazdów: 23 dwuczłonowe  (typ BR 632)  i 51 trójczłonowych (BR 633). Są eksploatowane przez DB Regio w trzech landach:

  • Sauerland /rejon Dortmundu; trasy do Hagen, Wilhelmshöhe, Brilon, Unna, Dorsten/, –
  • Dreiech / rejon Frankfurtu nad Menem, trasa do Dieburg/
  • Allgäu / rejon Kempten, trasy do Pfronten, Linda, Monachium, Augsburg, Ulm, Immenstadt/. 

Bydgoska lokomotywa wodorowa w Niemczech?!

PESA ma szanse na kolejne zamówienia z rynku niemieckiego. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła redakcja nakolei.pl, wynika iż bydgoski producent prowadzi zaawansowane rozmowy na temat dostaw bezemisyjnych elektrycznych zespołów trakcyjnych zasilanych z ogniw wodorowych lub baterii dla jednego z niemieckich landów.  Spore zainteresowanie wśród niemieckich operatorów kolejowych portów i terminali intermodalnych wzbudziła wodorowa lokomotywa manewrowa Pesa, a szansę na spore zamówienia takich lokomotyw z Niemiec jak się okazuje są wysokie. 

Design wyprodukowanych w Bydgoszczy LINKów doceniają nie tylko zagraniczni klienci. PESA LINK to pierwszy polski pociąg, którego model znalazł się w stałej ekspozycji Galerii Wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie. 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności