NaKolei.pl WiadomościTabor Pesa nie zajmie się naprawą swoich 27WEb. Newag wygrywa przy naprawie swojej jednostki

Pesa nie zajmie się naprawą swoich 27WEb. Newag wygrywa przy naprawie swojej jednostki

Redakcja
Fot. Patryk Farana

Koleje Śląskie wybrały wykonawców napraw okresowych Elfów i Impulsa.

Pierwszy przetarg obejmował wykonanie usługi naprawy 4. poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych 6 szt. pojazdów 27WEb wraz z wykonaniem prac dodatkowych. Nie będzie ona realizowana przez PESĘ, mimo że firma złożyła ofertę i była ona tańsza.

Przypomnijmy, że w przetargu wpłynęły następujące oferty:

  1. Pesa Mińsk Mazowiecki Spółka Akcyjna, cena oferty brutto: 41.925.780,00 zł
  2. Public Transport Service sp. z o. o., cena oferty brutto: 47.395.836,00 zł.

Zamawiający na ten cel chciał przeznaczyć 49.519.431,00 zł brutto. Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez Public Transport Service. Jak czytamy w uzasadnieniu, oferta Pesy została odrzucona na podstawie 226 ust. pkt 5) i 8) Ustawy prawo zamówień publicznych, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia i nie zawiera wszystkich kosztów, których poniesienie jest niezbędne do realizacji zamówienia

Drugie zamówienie obejmowało wykonanie usługi naprawy 4 poziomu utrzymania elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 35WE wraz z pracami dodatkowymi. Obie złożone oferty mieściły się w szacunkach zamawiającego.

Oferty pochodziły od firm:

  1. Public Transport Service sp. z o. o., cena oferty brutto: 6 884 310,00 zł,
  2. NEWAG S. A.,  cena oferty brutto: 6 765 000,00 zł.

Koleje Śląskie na ten cel chciały przeznaczyć  7.020.840,00 zł brutto. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Newagu, a więc producenta składu, który ma trafić na naprawę.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności