NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Parowóz Skaličák z zabytkowymi wagonami pojedzie na linię z Brzecławia do Lednic

Parowóz Skaličák z zabytkowymi wagonami pojedzie na linię z Brzecławia do Lednic

Redakcja
Fot. ceskedrahy.cz

W sobotę 10 września po raz ostatni w tym sezonie odjedzie z Brzecławia do Lednic zabytkowy pociąg. Tym razem będzie to pociąg prowadzony przez parowóz Skaličák, wagony Rybáky i zabytkowy wagon restauracyjny.

10 września na linii Brzecław – Lednice pojedzie zabytkowy pociąg. Tym razem lokomotywę Hurvínek zastąpi parowóz 433.001 Skaličák z tzw. Rybákami, wagonami z jednoosiowymi wózkami, z trzema zamkniętymi przedziałami i jednym dużym przedziałem. W skład pociągu wejdzie również zabytkowy wagon restauracyjny. Parowóz zakończy tegoroczny sezon na tej linii turystycznej.

Pociąg wyruszy ze stacji Brzecław o 9:23, 11:23, 13:11 i 15:11, a w drogę powrotną z Lednic wyruszy o 10:20, 12:20, 14:10 i 16:10. Jeden przejazd kolejką parową będzie kosztował 100 koron (ok. 19 zł), za bilet powrotny pasażerowie zapłacą 180 koron (ok. 35 zł). Dzieci, studenci, seniorzy i osoby niepełnosprawne otrzymują zniżkę. Bilety można kupić we wszystkich kasach ČD lub w pociągu.

W sobotę na podróż mogą liczyć też fani komunikacji autobusowej, ponieważ zabytkowy praski autobus RND również odbędzie podróż, odjeżdżając z oznakowanego stanowiska przed budynkiem dworca Lednice o 9:55, 11:55 i 13:45.

Uczestnicy wycieczki mogą liczyć na liczne zabytki kultury i przyrody oraz atrakcje Lednic. Miejscowość Lednice nazywana jest perłą Południowych Moraw, zwiedzających przyciągnie szereg zabytków przyrody i kultury, kolumnady, stawy i szereg budynków. Można zwiedzieć Zamek w Lednicy. Zespół parkowo – pałacowy Lednice – Valtice, jako jeden ze skarbów światowego dziedzictwa kultury, został wpisany na listę UNESCO w 1996 roku.

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności