Prawo i przetargi Transport miejski

Ostateczna decyzja. PESA rezygnuje z realizacji kontraktu dla MPK Kraków

Ostateczna decyzja. PESA rezygnuje z realizacji kontraktu dla MPK Kraków fot. facebook PESA Bydgoszcz S.A.

PESA rezygnuje z realizacji kontraktu dla MPK Kraków. Spółka wycofuje się mimo odwołania do KIO.

Jak dowiadujemy się od bydgoskiego producenta mimo dalszej chęci działania PESA rezygnuje z realizacji kontraktu dla MPK Kraków. O sprawie odwołania się Spółki do KIO pisaliśmy tutaj: http://www.nakolei.pl/pesa-odwoluje-sie-od-decyzji-mpk-krakow-do-kio/

Jak czytamy w komunikacie PESA podtrzymuje swoje stanowisko w kwestii niezgodności z prawem postępowania zamawiającego. Spółka postanowiła odstąpić od dalszych starań, gdyż według niej realizacja zamówienia dla MPK Kraków byłoby niemożliwe przez ostatnie działania zamawiającego.

Proces przetargowy ciągnął się już od 1,5 roku. PESA zaznacza, że zamawiający działał na niekorzyść dostawcy, m.in. poprzez, jak twierdzi Spółka PESA bezzasadne wykluczenie jej z przetargu. KIO i Sąd Okręgowy w Krakowie odniosły się do złożonego przez PESĘ. Działanie MPK Kraków, jak czytamy w komunikacie PESY było uznane niezgodnym z Ustawą. Postępowanie przetargowe przedłużyło się o 6 miesięcy.

PESA informuje o trudnościach przetargowych wynikających również z wezwania do zawarcia umowy ramowej i pierwszej umowy realizacyjnej w terminie o ponad miesiąc wcześniejszym niż ustalony przez strony. 

PESA rezygnuje z realizacji kontraktu dla MPK Kraków – skutki niewygodnej współpracy mogłyby odbić się na innych firmach i ich pracownikach

Jak czytamy w informacji od PESY we wspominanym terminie 1,5 roku: zmieniły się warunki na rynku, ceny komponentów i usług, a PESA wygrała wiele przetargów i pozyskała nowe zamówienia. Negatywnych efektów działań MPK Kraków w stosunku PESY producent upatruje również w sytuacji innych przedsiębiorstw współpracujących w zakresie zamówienia oraz pracowników Spółek.