Przewozy towarowe Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

ORLEN KolTrans ma nowe lokomotywy

ORLEN KolTrans ma nowe lokomotywy Fot. ORLEN KolTrans

Trzy nowe lokomotywy Griffin wzbogaciły park taborowy kolejowej spółki należącej do PKN ORLEN.

Pojazdy zostały przekazane przez Newag na podstawie umowy dzierżawy, która została podpisana na dwa lata. To część całego dużego programu unowocześniana taboru ORLEN KolTransu.

– W podejmowanych przez spółkę działaniach koncentrujemy się na wymianie przestarzałego taboru i zastąpieniu go nowoczesnym o wyższym poziomie dostępności. Niewątpliwie wpłynie to na poprawę jakości i terminowości usług świadczonych przez spółkę, do czego dużą wagę przykładają główni klienci ORLEN KolTrans. W tym celu w spółce trwają intensywne prace nad przygotowaniem procesu zakupowego, którego celem będzie pozyskanie własnego nowoczesnego taboru – poinformował Marcin Kamiński, prezes kolejowej części PKN ORLEN.

W tamtym roku KolTrans odebrał dwie zmodernizowane lokomotywy spalinowe typu 15D/A, które wykorzystywane są do prac w przewozach oraz jedną lokomotywę spalinową 6DgB, która jest wykorzystywana do prac manewrowych na bocznicy w Trzebini.

Ponadto przewoźnik zaczął w 2017 roku eksploatować dwie nowoczesne lokomotywy Gama 111ed (z modułem dojazdowym na trakcji spalinowej), wyprodukowane przez Pesę, które zastąpią najbardziej wysłużone lokomotywy ET22.

Także w 2017 roku została zawarta umowa na dzierżawę 10 lokomotyw Traxx E483 i E186 produkcji Bombardiera (plus jedna lokomotywa rezerwowa). Ostania z tych maszyn ma trafić do KolTransu w sierpniu br.