NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Opole: Kamper nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym. 65-letni kierowca ukarany mandatem 500 zł

Opole: Kamper nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym. 65-letni kierowca ukarany mandatem 500 zł

Redakcja
Fot. Mario

Kierowca kampera nie zważając na oznakowanie próbował przejechać pod wiaduktem kolejowym w Opolu. Nowy pojazd, wart około 400 tys. złotych został kompletnie zniszczony.

W poniedziałek w Opolu kamper zahaczył o wiadukt kolejowy nad ulicą Krapkowicką, który jest przeprawą dla pociągów na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie. 65-letni kierowca zignorował oznakowanie, które wskazywało, że kamper w żadnym wypadku nie zmieści się pod wiaduktem.

Według nieoficjalnych informacji regionalnych mediów, kamper był nowy – odebrany przez właściciela dwa tygodnie temu. Jego szacunkowa wartość to około 400 tys. złotych. Na ten moment brak informacji, czy pojazd był ubezpieczony.

Całe wyposażenie kampera: meble i sprzęt AGD wylądowało rozsypane wokół miejsca wypadku. Oprócz zniszczonego kampera, lekko uszkodzone zostało auto jadące bezpośrednio za kamperem.  65-letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Warto wspomnieć, że konstrukcja wiaduktu ma przejść przebudowę. PLK chcą poszerzyć jezdnię oraz obniżyć stopień zjazdu.

Zobacz również: Ciężarówka zahaczyła o wiadukt kolejowy w Sierakowie. Konstrukcja zawaliła się na pojazd

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności