Działania Przewozy pasażerskie

Od 14 czerwca pociągi ŁKA dojadą do Drzewicy

Od 14 czerwca pociągi ŁKA dojadą do Drzewicy fot. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi połączenie kolejowe do Drzewicy. Tym samym wydłużona zostanie trasa, która dotąd kończyła się w Tomaszowie Mazowieckim.

O nowych połączeniach kolejowych wczoraj (30 stycznia) na konferencji prasowej mówili: Grzegorz Schreiber. Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Janusz Malinowski, prezes ŁKA i Kuba Czajkowski z portalu sprzedaży biletów KOLEO. Połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Drzewicy uruchomione zostaną 14 czerwca.

Mieszkańcy tej części województwa wielokrotnie podnosili postulat realizacji połączeń do Drzewicy. Stąd nasza decyzja – powiedział podczas konferencji marszałek Grzegorz Schreiber.

Marszałek podkreślał, że spółka stale podnosi standard podróżowania pociągami. Przypomniał, że w marcu ubiegłego roku ŁKA uruchomiła przewozy na liniach: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska oraz do Tomaszowa Mazowieckiego. Również od marca ŁKA sprzedaje bilety przez platformę Bilkom. Jest to kolejny kanał dystrybucji biletów przewoźnika, pozwalający podróżnym bez konieczności wychodzenia z domu nabyć bilet. Bilkom umożliwia też sprawdzenie rozkładu jazdy i wyszukanie najlepszego połączenia. Zawiera również mapę wszystkich stacji i przystanków kolejowych w Polsce. We wrześniu wprowadzono ofertę Bilet Zintegrowany ŁKA + PKS, a w przyszłym miesiącu bilet zintegrowany dostępny będzie w sklepach internetowych KOLEO i SkyCash. Za te rozwiązania Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego kolejny raz został doceniony. Tym razem otrzymał nagrodę Ministra Infrastruktury.

Poprawienie jakości komunikacji w obrębie województwa łódzkiego, to jeden z priorytetów, które na początku kadencji postawił sobie Zarząd Województwa Łódzkiego – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Chcemy żeby mieszkańcy województwa korzystali z połączeń ŁKA w jeszcze większym stopniu.

Patrząc na liczby, można powiedzieć, że na tym polu osiągnęliśmy sukces – powiedział prezes spółki Janusz Malinowski. – Z przejazdów ŁKA od stycznia do grudnia skorzystało ponad 6 mln pasażerów. To o 27% więcej niż w 2018 roku. Najwięcej podróżnych jeździło na trasie Łódź Kaliska – Łowicz. Najwyższy wzrost frekwencji odnotowano na linii Łódź Widzew – Skierniewice/Warszawa Wschodnia. Wraz z nowym rocznym rozkładem jazdy, który obowiązuje od 15 grudnia 2019 roku, ŁKA rozpoczęła obsługę nowych relacji oraz zwiększyła liczbę dotychczasowych połączeń. To m.in.: Zostały uruchomione nowe trasy: Zgierz – Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów Wiadukt oraz Skierniewice – Kutno.

M.in. dlatego prezes spółki szacuje, że ten rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego i z przewozów skorzysta nawet 8 mln pasażerów.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego jest też najpunktualniejszym przewoźnikiem w Polsce. Nasza punktualność wynosi 95 procent – dodaje Malinowski.

Zobacz również: ŁKA z 27-procentowym wzrostem liczby pasażerów w 2019 roku! Jakie plany na 2020?