Strona główna » Wiadomości » Przewozy pasażerskie » ÖBB i ZSSK uruchomią w 2021 r. wakacyjne połączenie z Chorwacji przez Wiedeń do Bratysławy

ÖBB i ZSSK uruchomią w 2021 r. wakacyjne połączenie z Chorwacji przez Wiedeń do Bratysławy

Adrian Izydorek
Fot. ÖBB (ilustracyjne)

W wyszukiwarce połączeń Kolei Austriackich pojawiła się zapowiedź nowego, wakacyjnego połączenia łączącego Chorwację, Słowenię, Austrię i Słowację. Co ważne – do składu byłyby podłączane autokuszetki.

Za pośrednictwem wyszukiwarki Kolei Austriackich (ÖBB), możemy znaleźć nowinkę, która miałaby pojawić się w 2021 roku. Chodzi o wakacyjne połączenie relacji Split (Chorwacja) – Maribor (Słowenia) – Wiedeń (Austria) – Bratysława (Słowacja). Połączenie byłoby realizowany przy współpracy ÖBB z Kolejami Słowackimi (ZSSK) w kategorii pociągów EuroNight.

Pociąg miałby rozpocząć kursowanie 19 czerwca 2021 roku, natomiast zakończyć – 11 września 2021 r. Ponadto przewidziano podłączanie do składów autokuszetek. Pasażerowie będą mogli transportować swoje samochody na atrakcyjnej, wakacyjnej trasie – co zdaje się być bardzo interesującą ofertą. Co ważne – pociągi będą obsługiwane wagonami sypialnymi.

Pełna relacja pociągu:

Split – Perkovic – Knin – Ogulin – Zagrzeb – Dobova – Sevnica – Celje – Maribor – Spielfeld – Graz –  Bruck an der Mur – Wiener Neustadt – Wiedeń – Devínska Nová Ves – Bratysława.

Według wstępnych informacji pociąg ze stacji Split odjeżdżałby o godzinie 16:40, a do Bratysławy dojeżdżałby kolejnego dnia o godz. 10:49.

Koleje Austriackie informują, że planowany rozkład jazdy na 2021 rok nie jest jeszcze kompletny, dlatego nadal prawdopodobne jest wprowadzenie kolejnych zmian. Oczywiście trzeba pamiętać o stale rozwijającej się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Europie, która może pokrzyżować wszelkie plany realizacji połączeń sezonowych wielu przewoźników.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x