Prawo i przetargi Przewozy pasażerskie Wiadomości

Nowy system sprzedaży biletów POLREGIO dostarczy TK TELEKOM i S&T SERVICES POLSKA

Nowy system sprzedaży biletów POLREGIO dostarczy TK TELEKOM i S&T SERVICES POLSKA fot. POLREGIO

POLREGIO wyłoniło już firmy, które zajmią się wdrożeniem nowego Systemu Sprzedaży Biletów. Będzie to konsorcjum TK TELEKOM SP. Z O.O. I S&T SERVICES POLSKA SP. Z O. O. System będzie wdrożony do końca IV kw. br.

Konkurs na SSB POLREGIO ogłosiło już w w lutym tego roku. Właśnie wyłoniono jego zwycięzców. Będzie to TK TELEKOM w konsorcjum z S&T Services Polska.

Jak pisaliśmy już w lutym, Spółka postawiła szereg warunków projektodawcom, przede wszystkim nowy system powinien, w czasie rzeczywistym, komunikować się z innymi kanałami dystrybucji biletów na pociągi POLREGIO. Ma też umożliwiać współpracę z systemami sprzedażowymi innych przewoźników.

Ważnym założeniem wdrożenia SSB jest jego integracja z systemami typu „Wspólny Bilet”. Jak zapowiada Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, ma to znacznie usprawnić proces zarządzania sprzedażą i podnieść jakość obsługi pasażerów.

Charakterystyczny dla Systemu Sprzedaży Biletów wdrożonego przez konsorcjum będzie przyjazny i uniwersalny interfejs. Połączy się on m.in. ze wszystkimi kanałami dystrybucji biletów, systemem do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP oraz z systemami sprzedaży innych przewoźników.

Konsorcjum TK TELEKOM i S&T Services Polska prócz dostarczenia i wdrożenia SSB będzie zobligowany do jego utrzymania przez okres 36 miesięcy.