Strona główna » Wiadomości » Tabor » Nowe połączenie Wilno – Warszawa przesunięte w czasie. Miało wyruszyć w II połowie 2021 roku

Nowe połączenie Wilno – Warszawa przesunięte w czasie. Miało wyruszyć w II połowie 2021 roku

Adrian Izydorek
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity we wrześniu 2020 roku podpisało list intencyjny z Kolejami Litewskimi dotyczący uruchomienia nowego połączenia relacji Warszawa – Wilno. Pierwszy pociąg miał wyruszyć w drugiej połowie 2021 roku, ale termin ten został przesunięty.

We wrześniu 2020 roku odbywała się wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Wilnie. Wraz z Premierem do Wilna udał się Prezes PKP Intercity, Marek Chraniuk. Wtedy to został podpisany list intencyjny z Kolejami Litewskimi (LTG) dotyczący planów uruchomienia wspólnego połączenia relacji Wilno – Kowno – Białystok – Warszawa.

Wówczas zapowiadano, że pierwsze pociągi zaczną kursować już w drugiej połowie 2021 roku. Natomiast jak dowiedział się portal NaKolei.pl, realizacja połączenia została odłożona na czas nieokreślony.

Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią podjęto decyzję o przesunięciu w czasie uruchomienia połączenia do Kowna. PKP Intercity jest w stałym kontakcie z kolejami litewskimi. O planowanym terminie uruchomienia połączeń będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem – powiedziała portalowi NaKolei.pl Katarzyna Grzduk, Rzecznik Prasowy PKP Intercity.

Mimo wszystko w dalszym ciągu niewykluczone, że pociąg na Litwę pojedzie jeszcze w 2021 roku. PKP Intercity we wrześniu 2020 roku informowało, że składy będą wyposażone w liczne udogodnienia dla podróżnych m.in. Wi-Fi, klimatyzację, czy gniazdka elektryczne. Na ten moment przewoźnik nie jest w stanie określić dokładnie jakim zestawieniem będą obsługiwane połączenia.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x