Przewozy towarowe Tabor Wiadomości Wydarzenia
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Nowe koła z PKP Cargo

Nowe koła z PKP Cargo Fot. PKP Cargo

W Zakładzie Napraw Taboru PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli-Karsznicach uruchomiono nową linię produkcji i napraw wagonowych zestawów kołowych.

 

Ten zakład należacy do Grupy PKP Cargo to jedna z nielicznych firm, która wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. Natomiast jesienią 2016 roku inżynierowie wdrożyli nowa technologie produkcji zestawów kołowych. Otrzymały one certyfikat dopuszczający na terenie UE i już niedługo będą wykorzystywane w taborze naszego największego przewoźnika towarowego, ale także przez inne firmy w całej UE.

Cieszę się, że dzięki nowej linii w Karsznicach będziemy praktycznie samowystarczalni pod względem zapotrzebowania na monoblokowe zestawy kołowe. Nasi konstruktorzy opracowali technologię produkcji zestawów, które odpowiadają potrzebom i specyfice pracy Grupy PKP Cargo oraz spełniają wysokie wymagania w zakresie napraw i utrzymania wagonów. To właśnie zestawy kołowe i ich stan techniczny mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu pociągów. Dlatego ta nowa inwestycja będzie miała duże znaczenie w procesie odnowy naszego taboru i dostosowywania go do nowych wymagań UE. Jestem przekonany, że znajdzie to swoje odzwierciedlenie także w jeszcze lepszej jakości świadczonych usług, z korzyścią dla naszych klientów – powiedział Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

 

Wagę dokonań polskiej kadry technicznej podkreślił także Grzegorz Schreiber, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Zduńska Wola od ponad 30 lat czekała na inwestycje w przemyśle kolejowym w swoim mieście. Dzisiaj tu, na Osiedlu Karsznice w Zduńskiej Woli rozpoczynamy proces reindustrializacji polskiego przemysłu i zduńskowolskiego dziedzictwa. Jestem dumny, iż po wielu latach zastoju, marazmu i nieinwestowania w przemysł kolejowy rozpoczynamy proces przywracania polskich zakładów Polakom– napisał minister w liście do uczestników spotkania w Zduńskiej Woli – Karsznicach. Schreiber zwrócił uwagę, że to jest także szans an powstanie nowych miejsc pracy.

Aktualnie trwają intensywne prace nad certyfikacją kolejnych trzech typów zestawów kołowych. W planach jest także rozbudowa linii napraw zestawów kołowych dla lokomotyw.