KolejoweAbsurdy.pl Przewozy pasażerskie

Nietypowi pasażerowie i wszy w Pendolino!

Nietypowi pasażerowie i wszy w Pendolino! Fot. PKP Intercity

Nie o takich atrakcjach marzą podróżujący Pendolino. Dziś na trasie Kraków-Warszawa na pokładzie EIP pojawili się bezdomni z wszami.

Wszy w Pendolino: Dziś w porannym pociągu EIP PKP Intercity (05:46) podróżującym z Krakowa do Warszawy doszło do niecodziennej sytuacji. Pojazd został zatrzymany z powodu rozprzestrzeniających się po całym wagonie wesz. Jak się okazało ich ,,właścicielami” była para bezdomnych, która na gapę przemierzała trasę w wagonie bezprzedziałowym. Pasażerowie narzekali na nieprzyjemny zapach oraz insekty, które dosłownie opanowały pociąg.

Wszy w Pendolino to z pewnością nie małe zwierzątka domowe

Pendolino miało dotrzeć do Warszawy o godzinie 8:10, ale zostało zatrzymano w okolicach Miechowa. Na miejscu pojawiła się policja, która wyprowadziła nietypowych podróżnych z pojazdu. Miejsca, w których siedzieli zostały zabezpieczone taśmą, zostanie również przeprowadzona dezensekcja pociągu. Cały ten proces spowodował ponad 40-minutowe opóźnienie pociągu. Fakt zajścia owego zdarzenia i podjęcia odpowiednich czynności przez drużynę konduktorską i funkcjonariuszy policji potwierdza rzecznik PKP Intercity.