Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

Newag zamówił urządzenia trakcyjne ABB do 20 lokomotyw Griffin

Newag zamówił urządzenia trakcyjne ABB do 20 lokomotyw Griffin Fot. Newag

ABB wyposaży w przekształtniki i silniki trakcyjne 20 lokomotyw pasażerskich Griffin produkowanych przez Newag. Pojazdy zostaną dostarczone do PKP Intercity, największego przewoźnika kolejowego w kraju- informuje spółka.

Zamówienie pojazdów przez PKP Intercity jest częścią wartego ponad 7 mld PLN programu inwestycyjnego tej spółki, którego celem jest zakup i modernizacja niezawodnego taboru oraz podnoszenie komfortu podróży.

Nowe lokomotywy Griffin, napędzane silnikami i przekształtnikami trakcyjnymi ABB, pozwolą efektywnie wykorzystać zmodernizowane linie kolejowe, zwiększając prędkość maksymalną pociągów do 160 km/h, co umożliwi skrócenie czasu podróży- czytamy w komunikacie.

W 20 nowych lokomotywach Griffin zamontowane zostaną także specjalnie zaprojektowane zestawy napędowe składające się z przekładni i silnika, zawieszone w całości na ramie wózka, co zwiększa niezawodność elektrowozów poruszających się z dużą prędkością, minimalizując przenoszenie szkodliwych drgań z zestawów kołowych na zestaw napędowy.

Newag wykorzysta także silniki trakcyjne ABB w 20 lokomotywach Dragon, przeznaczonych do prowadzenia ciężkich składów towarowych.

To już kolejne zamówienie dla ABB na silniki i przekształtniki trakcyjne od firmy Newag  – wyjaśnia Beata Syczewska, dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu Napędów w ABB.

Rozumiemy, że bezawaryjność oraz łatwa obsługa serwisowa są kluczowe, dlatego dokładamy starań, aby spełniać wysokie wymagania klienta w tym zakresie. Kolejne zamówienia realizowane dla tej spółki są dla nas potwierdzeniem udanej współpracy  -podsumowuje.