Przewozy towarowe Tabor
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Newag do maja 2021 roku zmodernizuje 60 lokomotyw spalinowych dla PKP CARGO

Newag do maja 2021 roku zmodernizuje 60 lokomotyw spalinowych dla PKP CARGO fot. PKP CARGO

Na mocy podpisanej dziś umowy Newag zmodernizuje 60 lokomotyw spalinowych dla PKP CARGO. Prace warte ok. 388 mln zł netto odbywać się będą w okresie od października 2018 roku do maja 2021 roku.

Zmodernizowanych zostanie 60 lokomotyw spalinowych serii SM48. Dziś, 4 kwietnia, PKP CARGO podpisało umowę z Newagiem wartą ok. 388 mln zł netto.

Kontrakt obejmuje również zmianę serii z SM48 na ST48. Będzie wiązało się to z budową nowego nadwozia w technologii modułowej, wymianie agregatu prądotwórczego, aparatury hamulcowej oraz maszyn i urządzeń pomocniczych. W ramach prac Newagu maszyny będą uposażone w m.in. nowoczesny system sterowania  i nową ergonomiczną kabinę maszynisty. Dostarczone zostanie oprogramowanie i licencja na obsługę lokomotyw, a także potrzebne narzędzia do diagnostyki i napraw silnika spalinowego.

Jak zaznaczył nowy prezes PKP CARGO S.A. Czesław Warsewicz, działania te mają na celu m.in. budowanie przewag konkurencyjnych. To także odpowiedź na nadchodzące wymogi rynku w kwestii przewozu kruszyw. Zbigniew Konieczek, prezes NEWAG S.A. dodaje, że to kontynuacja współpracy w zakresie modernizacji taboru dla PKP CARGO. Wyremontowano już 30 sztuk lokomotyw spalinowych serii SM48. A to miało miejsce w latach 2013-2016.

Więcej informacji na stronie spółek.