NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Na linii LHS powstanie nowy terminal przeładunkowy

Na linii LHS powstanie nowy terminal przeładunkowy

Redakcja
Fot. PKP LHS

TREEDEN GROUP Sp. z o.o. chce wybudować terminal przeładunkowy na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej w miejscowości Knapy. Właśnie ogłoszony został przetarg.

Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych w ramach drugiego etapu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa terminalu przeładunkowego na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej w miejscowości Knapy” – tj. wykonanie robót budowlanych w zakresie Inwestycji polegającej na wybudowaniu terminala przeładunkowego na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej, w skład którego wchodzi: magazyn płaski z zadaszeniem strefy przeładunkowej z wewnętrzną instalacją elektryczną, budynek biurowo-administracyjny z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną i klimatyzacyjną, ogrzewania, elektryczną, zespół 5 silosów z zadaszonymi koszami do rozładunku/załadunku pociągów i samochodów, zbiornik wody do celów przeciwpożarowych, place magazynowo-przeładunkowe, torowiska, waga samochodowa, 2 wagi kolejowe, instalacje zewnętrzne: wodociągowa, elektryczna, telekomunikacyjna, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna z bezodpływowym zbiornikiem na nieczystości ciekłe o pojemności 9 m3, przebudowa linii telekomunikacyjnej, przyłącze kanalizacji deszczowej i wody.

Oferty w tym przetargu można składać do 20 czerwca 2022 roku. Będą oceniane według kryteriów: cena – 50%, doświadczenie wykonawcy – 45% oraz okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane i dostawy sprzętu – 5%.

Projekt realizowany jest z wykorzystaniem współfinansowania ze środków Unii Europejskiej – EFRR,  w ramach osi priorytetowej V Infrastruktura komunikacyjna działanie 5.2 Infrastruktura terminali przeładunkowych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Budowa realizowana ma być przez prywatnego inwestora współpracującego z PKP LHS. Przypomnijmy, że Linia Hutnicza Szerokotorowa we wrześniu 2021 roku podpisała umowę na przebudowę stacji Wola Baranowska oraz budowę nowego terminala.

Realizacja inwestycji przewidziana jest na okres od 27 czerwca 2022 r. do 30 września 2023 r.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności