Ekonomia i rynek Przewozy towarowe

Maj 2017 a maj 2018: W PKP CARGO odnotowano wzrost intermodalu i przewozów kamienia

Maj 2017 a maj 2018: W PKP CARGO odnotowano wzrost intermodalu i przewozów kamienia fot. PKP Cargo

Wyniki przewozowe za maj 2018. Rokrocznie odnotowano w PKP CARGO wzrost w przewozach intermodalnych i w transporcie kamienia. Przewoźnik mówi o wzroście o 6 proc. w segmencie kruszyw.

Spółka ma lepsze wyniki przewozowe. PKP CARGO wzrost przewozów odnotowało w kwestii transportu intermodalnego i kamienia. Jest to wynik za maj 2018 porównywany do maja 2017 (skok o 6 proc.).

W porównaniu do kwietnia 2018 roku, w maju br. wzrosły przewozy m.in. węgla kamiennego, rud, kamienia, intermodalne i z grupy „pozostałe ładunki”. Jak czytamy w komunikacie większe przewozy kamienia wynikają m.in. z rosnącego zapotrzebowaniu odbiorców na kruszywa, co związane jest z budową nowych odcinków dróg i modernizacją linii kolejowych.

Wzrost w przewozie kruszyw porównując maj 2018 do maja 2016 to skok o aż o 48 proc. Jak powiedział Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO: – Wyniki osiągnięte przez naszą spółkę dowodzą konsekwentnej realizacji strategii rozwoju PKP CARGO, która polega na podnoszeniu konkurencyjności i zwiększaniu udziałów w rynku.

Intermodal

Na wzrost przewozów intermodalnych wpłynęła m.in. intensyfikacja transportów z/do portów morskich oraz z/do Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, a także zwiększone przewozy samochodów od producenta zza południowej granicy. W ujęciu masy maj 2018 dla intermodalu to 14,7 proc. wzrostu w stosunku do maja 2017. To wynik lepszy od maja 2016 o 20,2 proc.

Więcej na stronie PKP CARGO.