Strona główna » Wiadomości » Eurodual – znaczące zamówienie na innowacyjne lokomotywy od Stadlera

Eurodual – znaczące zamówienie na innowacyjne lokomotywy od Stadlera

Redakcja
Fot. Stadler Rail

Firma Stadler Rail, globalny lider w branży kolejowej, ogłosiła kolejne znaczące zamówienie na swoje innowacyjne lokomotywy Eurodual. Po uzyskaniu zezwolenia na eksploatację w Holandii i Belgii, firma European Loc Pool (ELP) zdecydowała się nabyć dziesięć lokomotyw Euro9000, które charakteryzują się mocą do 1,9 MW w trybie diesla i aż 9 MW w trybie elektrycznym. To rozwiązanie czterosystemowe umożliwiające lokomotywom poruszanie się także po trasach niezelektryfikowanych.

Obecne zamówienie stanowi kontynuację udanej współpracy między ELP a Stadler Rail, która już dostarczyła liczne lokomotywy Eurodual do różnych krajów. Procedury zatwierdzające trwają nadal w innych regionach, potwierdzając rosnące zainteresowanie tą nowoczesną technologią kolejową.

Lokomotywy Eurodual są kluczowym elementem nowej generacji transportu kolejowego. Mają one zdolność obsługi zarówno prądu przemiennego, jak i stałego, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej mocy pociągowej wynoszącej 500 kN. Dwa silniki wysokoprężne o mocy 2×950 kW stanowią dodatkową zaletę tego nowoczesnego rodzaju napędu.

To rozwiązanie odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na mocniejsze i bardziej wydajne lokomotywy, szczególnie w przypadku długich pociągów towarowych.

Firma Stadler Rail kontynuuje rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie transportu kolejowego, oferując bardziej ekologiczne i efektywne rozwiązania dla przewoźników kolejowych.

Lokomotywy Eurodual stanowią krok w przyszłość tego sektora, zmieniając standardy i przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju transportu kolejowego.

 

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x