Infrastruktura Przewozy pasażerskie

ŁKA: W 2018 roku ruszy ,,Projekt Przystankowy”

ŁKA: W 2018 roku ruszy ,,Projekt Przystankowy” fot. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) zapowiada prace w woj. łódzkim na 2018 roku. A będzie to m.in. ,,Projekt Przystankowy” obejmujący m.in. powstanie trzech nowych przystanków i remont trzech kolejnych.

,,Projekt Przystankowy” przyczyni się do poprawy infrastruktury kolejowej w mieście i w całym województwie. O planach działań infrastrukturalnych w Łodzi poinformowali dziś na konferencji prasowej Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi i Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego.

Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi i Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, fot. ŁKA

W ramach projektu powstaną trzy nowe przystanki: Łódź Radogoszcz Wsch., Łódź Warszawska, Łódź Retkinia. Rozbudowa planowana jest na przystankach:Łódź Arturówek, Łódź Marysin, Łódź Stoki. W dalszych planach jest również budowa takich przystanków jak: Łódź Ogrodowa, Łódź Zielona, Łódź Zarzew. Więcej szczegółów dotyczących rozmieszczenia obiektów na mapce poniżej:

NaKolei.pl - ŁKA: W 2018 roku ruszy ,,Projekt Przystankowy"
fot. ŁKA

Działania infrastrukturalne w Łodzi przyczynią się do lepszej obsługi pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jak również sprawniejszych przejazdów pociągami przewoźnika. Zapraszamy na stronę przewoźnika by zapoznać się z jego ofertą usług.