Konferencje i spotkania Przewozy pasażerskie Tabor

Kujawsko-pomorskie z nowymi pociągami Elf2 w barwach POLREGIO

Kujawsko-pomorskie z nowymi pociągami Elf2 w barwach POLREGIO fot. PESA Bydgoszcz S.A.

POLREGIO będzie woziło swoich podróżnych z woj. kujawsko-pomorskiego czterema nowymi składami Elf2. Dziś w Toruniu odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów.

Dziś, 16 marca PESA Bydgoszcz S.A. przekazała dla regionu kujawsko-pomorskiego cztery nowoczesne składy Elf2. Będą jeździć w barwach POLREGIO. Uroczystość odbyła się na dworcu Toruń Główny.

Składy będą kursować m.in. na trasach Toruń – Inowrocław, Toruń – Bydgoszcz, Bydgoszcz – Smętowo i Bydgoszcz – Inowrocław. Zapewnione zostanie również jedno połączenie międzywojewódzkie Bydgoszcz – Piła – Toruń. Pojazdy pomieszczą 100 osób na miejscach siedzących, posiadają też przestrzeń do przewożenia rowerów. To nie pierwsze Elfy dla województwa.

Pociągi Elf2 to klimatyzowane, nowoczesne składy posiadające sieć WiFi, dużo przestrzeni, a także są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przewozu małych dzieci. Jak podaje POLREGIO to pierwsze na świecie pojazdy elektryczne, które są przygotowane na cztery scenariusze zderzeniowe. Posiadają m.in. specjalnie zaprojektowaną kabinę, zabezpieczenia przed zderzeniami z tak zwanymi niskimi przeszkodami oraz system chroniący pieszych, a także system on-line PESA monitorujący stan pojazdu.

Przekazane dziś pojazdy to kolejny etap realizacji planu restrukturyzacji. Tak duże zmiany w Przewozach Regionalnych stały się możliwe dzięki wsparciu, którego Spółce od 2015 roku udziela Agencja Rozwoju Przemysłu. (…) Wkrótce podamy wyniki finansowe za rok 2017. Na razie mogę powiedzieć, że nie są one gorsze od ubiegłorocznych – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.