NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Kto będzie woził węgiel dla PGNiG TERMIKA? Jest przetarg

Kto będzie woził węgiel dla PGNiG TERMIKA? Jest przetarg

Redakcja
Fot. PKP CARGO

PGNiG TERMIKA S.A. ogłosiła przetarg, którego przedmiotem jest zawarcie umów ramowych na wykonanie usług transportu kolejowego 500 000 ton węgla energetycznego do zakładów spółki w okresie 24 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od 1 stycznia 2022 r.

W ramach umów ramowych zamawiający planuje zlecić wykonanie usług transportu łącznej ilości 500 000 ton węgla na następujących trasach:

  • od poszczególnych miejsc załadunku towaru do punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy Elektrociepłowni Siekierki (bocznica połączona jest z siecią PKP PLK S.A. poprzez stację Warszawa Okęcie),
  • od poszczególnych miejsc załadunku towaru do punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy Elektrociepłowni Żerań (bocznica połączona jest z siecią PKP PLK S.A. poprzez stację Warszawa Praga),
  • z punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy zakładu do punktu zdawczo-odbiorczego bocznicy zakładu (transport węgla między zakładami).

Usługa ta ma być realizowana w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Aby ją świadczyć na etapie składania ofert trzeba wykazać się doświadczeniem, tj. zrealizowaniem samodzielnie lub w konsorcjum, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to tym okresie, wykonania usług przewozu transportem kolejowym ładunków masowych w ilości co najmniej 100 000 ton rocznie.

Oferty można składać do 17 września 2021 r. Kryterium ich oceny stanowi cena.

Zamawiający przewiduje podpisanie umowy ramowej z kilkoma wykonawcami. Szacowana maksymalna liczba uczestników planowanej umowy ramowej to 3.

Zamówienie ma charakter powtarzający się. Planowany termin publikacji kolejnych ogłoszeń to III kwartał 2023 r.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności