Konferencje i spotkania Wiadomości

Kolejowe Zakłady Łączności ze złotym medalem Akademii Polskiego Sukcesu

Kolejowe Zakłady Łączności ze złotym medalem Akademii Polskiego Sukcesu Fot. KZŁ

Trzy lokalne firmy odebrały 1 marca na Wielkiej Gali XXX lecia Polskiego Klubu Biznesu złote medale Akademii Polskiego Sukcesu. Wśród nagrodzonych znalazły się Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z Bydgoszczy za kontynuowanie ponad 150 letniej tradycji firmy i podążanie za nowoczesnością poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektromobilności.

Złote medale odebrało również czasopismo Profile Biznes z Bydgoszczy oraz Prezes Firmy Mat-Bud z Rozgart. Pośród nagrodzonych znalazły się takie nazwiska jak Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Uroczystość odbyła się w piątkowy wieczór na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody przyznała jedna z najstarszych i najważniejszych organizacji samorządu gospodarczego Polski Klub Biznesu.

Za swoje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania nie tylko w zakresie elektromobilności, Kolejowe Zakłady Łączności otrzymują wiele słów uznania, nominacji i nagród. KZŁ Bydgoszcz, to jedna z nielicznych firm przemysłowych, która może poszczycić się tak długą tradycją, sięgającą 1852 r,, a jednocześnie rozwijająca się zgodnie ze światowymi trendami i technologią- czytamy w komunikacie.

Obecnie Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. należą do Grupy PKP, stąd wiele rozwiązań tej firmy spotkać można na dworcach i szlakach kolejowych. Tu spółka dostarcza przede wszystkim systemy dynamicznej informacji pasażerskiej, monitoring, nagłośnienie oraz systemy dyspozytorskie. Ponadto na dworcach już instalowane są stacje ładowania samochodów elektrycznych rodem z bydgoskiej fabryki.