Strona główna » Wiadomości » Kolejowe Zakłady Łączności z dobrym kwartałem w 2021 roku

Kolejowe Zakłady Łączności z dobrym kwartałem w 2021 roku

Redakcja
Fot. KZŁ Bydgoszcz

Kolejowe Zakłady Łączności mogą pochwalić się dobrymi wynikami za I kwartał 2021 roku. Spółka zanotowała dodatni wynik netto i ponad 0,5 mln dodatnią EBITDA, która jest kluczowym wskaźnikiem dla firm technologicznych.

Wykonanie przychodów było o 34 % wyższe od planu, a koszty działalności o 13 % niższe. Spółka osiągnęła blisko 5 % rentowność na sprzedaży i ponad 8 % marży EBITDA.

Jesienią ub.r. rozpoczęliśmy wdrażanie planu optymalizacji kosztów i restrukturyzacji Spółki, który przynosi już pierwsze efekty. Kluczowe było poprawienie płynności finansowej i obniżenie wysokich kosztów działalności. Skoncentrowaliśmy się na przychodach usługowych, które generują wyższą marżę i nie zamrażają istotnych środków na produkcji w toku – skomentował wyniki Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności.

W ostatnim czasie Kolejowe Zakłady Łączności są odpowiedzialne za prowadzenie systemu przydworcowych parkomatów, uruchamianych w ramach PKP Mobility. Pilotażowy parking PKP został uruchomiony na dworcu w Tarnowie. Następnie rozszerzono usługi o kolejne obiekty: Warszawa Centralna i Bydgoszcz Główna. Przydworcowe parkomaty są wyposażone w moduły fotowoltaiczne, który umożliwiają częściowe zasilanie za pomocą zielonej energii.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x