VII Kongres Rozwoju Kolei
Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Kolejny pożar taboru POLREGIO w Lesznie. Tym razem ED72 [ZDJĘCIA]

Kolejny pożar taboru POLREGIO w Lesznie. Tym razem ED72 [ZDJĘCIA] Fot. Leszno112.pl

W Lesznie doszło do kolejnego pożaru odstawionego taboru kolejowego należącego do POLREGIO. Tym razem stanęło w ogniu ponownie ED72.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z serią pożarów taboru w Lesznie. Okoliczni mieszkańcy wyliczają, że to już piąty pożar przy ulicy Kilińskiego w Lesznie. W połowie kwietnia w Lesznie mieliśmy do czynienia z pożarem piętrowego wagonu. Pożar jednostki Bhp POLREGIO miał również miejsce we wrześniu 2020 roku – czekał on na naprawę – P4. Ostatnim razem, pod koniec kwietnia spłonęła odstawiona jednostka ED72 i tym razem, w dniu wczorajszym (23 maja 2020 r.) doszło do pożaru ED72 (według niepotwierdzonych informacji o numerach 021).

Tym razem pożar nie zdążył się rozwinąć, tak jak miało to miejsce w ostatnich przypadkach. Strażacy błyskawicznie stłumili ogień. Po przeszukanie składu przez strażaków nie znaleziono żadnych osób postronnych. Jak wskazują strażacy, prawdopodobnie przyczyną było zaprószenie ognia.  Niewykluczone, że mamy do czynienia z piromanem, który już teraz planuje podpalenia kolejnego taboru kolejowego. Czekamy na komentarz POLREGIO w tej sprawie.

Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl
Fot. Leszno112.pl