NaKolei.pl WiadomościPrzewozy towarowe Kolejne rozmowy w PKP CARGO na linii Zarząd-Związkowcy. Spór przeszedł w etap mediacji

Kolejne rozmowy w PKP CARGO na linii Zarząd-Związkowcy. Spór przeszedł w etap mediacji

Redakcja
Fot. Daniel Kuczob / FB PKP CARGO

PKP CARGO spotkało się wczoraj z przedstawicielami Związków Zawodowych w sprawie sporu, gdzie Związkowcy reprezentują pracowników Spółki, którzy domagają się podwyżki płac. Spotkanie zakończyło się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Cały czas w PKP CARGO widnieje widmo wybuchu strajku generalnego. Chociaż rokowania na dojście do porozumienia wydają się wyższe niż w POLREGIO, gdzie komitet strajkowy zapowiedział już strajk generalny na 16 maja 2022 roku – więcej informacji.

Przypomnijmy, że 23 marca 2022 roku w ramach sporu zbiorowego w PKP CARGO nie doszło do zawarcia porozumienia między Związkami Zawodowymi a PKP CARGO. Dokładniej chodzi o podwyżki płac w wysokości 600 zł dla osób wynagradzanych wg ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagradzanych wg wskaźnika.

W konsekwencji Związki Zawodowe w dniach 28 marca – 8 kwietnia przeprowadziły referendum strajkowe, gdzie pracownicy mogli opowiedzieć się za przeprowadzeniem w strajku, jeżeli Zarząd przewoźnika nie zrealizuje żądań przedstawionych przez stronę społeczną.

Mimo to, że referendum jasno wskazało, że pracownicy popierają ewentualne przeprowadzenie strajku, to Związkowcy cały czas wstrzymują się z przejściem do tego etapu. Natomiast 12 kwietnia Związkowcy zajęli siedzibę PKP CARGO w Warszawie – czytaj dalej.

Etap mediacji

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie na linii Związki Zawodowe – Zarząd PKP CARGO.

Zarząd PKP CARGO S.A. spotkał się  z przedstawicielami Związków Zawodowych (Stroną Związkową) działającymi w imieniu pracowników Zakładów i Centrali Spółki – informuje PKP CARGO. – Podjęte rozmowy są wykonaniem zobowiązań Stron Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników zatrudnionych przez Centralę i Zakłady PKP CARGO S.A. wynikających z Porozumienia zawartego w dniu 27 sierpnia 2021 roku.

Jak poinformowała Spółka, rozmowy zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego wszczętego pismem z dnia 1 marca 2022 roku o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń.

Strony uznały, że spotkanie kończy rokowania, a spór zbiorowy, zgodnie z przepisami prawa, przechodzi w etap mediacji – poinformowało PKP CARGO.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności