NaKolei.pl Bez kategorii Kolejka Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała z nowymi eksponatami. Dwa wagony od PKP Intercity

Kolejka Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała z nowymi eksponatami. Dwa wagony od PKP Intercity

MM
fot. KWRRB

PKP Intercity przekazało Kolejce Rogowskiej dwa normalnotorowe wagony wycofane w minionych latach z eksploatacji. Kuszetka i wagon barowy w przyszłości zostaną poddane renowacji.

W Polsce funkcjonuje 25 kolejek wąskotorowych. Są one niewątpliwie ciekawą atrakcją turystyczną regionów, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Według danych UTK w 2021 roku ponad 890 tys. pasażerów skorzystało z kolejek wąskotorowych w Polsce.

Kolejki wąskotorowe prężnie działają, aby coraz bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę. Kolejka Rogowska poinformowała właśnie o poszerzeniu swojego taboru o dwa normalnotorowe wagony, które zostały przekazane przez PKP Intercity na cele muzealne.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na naszej stacji w Rogowie pojawiły się nowe eksponaty. Są to przekazane na cele muzealne przez PKP Intercity normalnotorowe wagony wycofane w minionych latach z eksploatacji. Serdecznie dziękujemy za darowiznę – informuje KWRRB.

Jak się okazuje są to wagony typu kuszetka  z miejscami do leżenia typu 110Ac, oraz barowy typu 113Alux. Wagony mają uzupełnić ekspozycję normalnotorową, dołączając do eksponowanego już wagonu pocztowego 304C, dwuosiowego wagonu krytego oraz lokomotyw SM03 i LS60.

W planach Kolej  Rogowska ma zamiar przeprowadzić zewnętrzną renowację oraz nadanie pojazdom  historycznych barw z okresu początku eksploatacji. Wagon barowy natomiast być może zacznie pełnić swoją dawną funkcję, ale już stacjonarnie na stacji.

fot. KWRRB

fot. KWRRB

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności