NaKolei.pl WiadomościTabor Koleje Wielkopolskie finalizują zakup symulatora pociągu PESA Elf 2

Koleje Wielkopolskie finalizują zakup symulatora pociągu PESA Elf 2

Redakcja
Fot. Pesa Bydgoszcz

Koleje Wielkopolskie finalizują zakup symulatora jazdy pociągami, przygotowanego przez firmę SIM FACTOR Sp. z o.o. 

Urządzenie będzie wyposażone w stanowisko szkoleniowe, instruktorskie oraz obserwacyjne, w postaci pomieszczenia, wyposażonego w ekrany do wyświetlenia obrazu związanego z prowadzoną sesją i używanego dla celów edukacyjnych, kontrolnych oraz szkoleniowych. Ponadto oprogramowanie wraz z systemami wizualizacji, dźwiękowymi oraz ruchowymi pozwoli na szkolenie zarówno w zakresie jazdy na podstawie wskazań sygnalizacji przytorowej jak również w oparciu o system ETCS.  Urządzenie pozwoli również symulować dowolną porę roku i doby, a także tworzyć zdarzenia nietypowe i niebezpieczne jak np. samochód na przejeździe kolejowym.

Codziennie uruchamiany kilkaset pociągów, a jednym z podstawowych elementów o jakie się troszczymy jest bezpieczeństwo. Zakup symulatora pozwoli na stałe podnoszenie kwalifikacji przez maszynistów, którzy będą mogli utrwalać właściwe postępowanie w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w codziennej pracy podczas prowadzenia pociągu – podają Koleje Wielkopolskie.

Będzie to drugi pełnozakresowy symulator pojazdu PESA Elf 2, zrealizowany przez nasza firmę. Cieszymy się, że przy tym projekcie, będziemy mogli wzbogacić naszą bazę polskich szlaków kolejowych o kolejne 1400 km. W sumie w 2022 roku ilość polskich szlaków kolejowych dostępnych dla naszych Klientów przekroczy 3000 km. – powiedział Rafał Trznadel, prezes SIM FACTOR

Symulator znajdować się będzie w powstającym nowym Punkcie Utrzymania Taboru w Wągrowcu. Koszt urządzenia wraz z montażem wynosi 1 815 480 zł brutto, przedsięwzięcie będzie dofinansowane ze środków unijnych. Umowa na dostawę została podpisana 18 grudnia 2020 roku. Firma SIM FACTOR Sp. z o.o. na realizację zamówienia ma 12 miesięcy.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności