NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy

Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy

Redakcja

Prace tortowe przy remontach i przebudowie linii kolejowych to główny powód zmian w rozkładzie jazdy pociągów, jakie 10 czerwca wprowadzą Koleje Mazowieckie.

Przewoźnik musi się dostosować do zamknięć niektórych odcinków i innych zmian wprowadzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiany, które KM wprowadzą 10 czerwca mają obowiązywać do końca tegorocznych wakacji. I dotyczą one większości linii po których jeżdżą pociągi Kolei Mazowieckich.

 

Linie R1, R2 i R3

I tak na linii R1 Warszawa – Skierniewice kontynuowany jest remont linii 447 ze wszystkimi ograniczeniami. Ale od 10 czerwca pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek, gdzie zastąpi je zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Natomiast na linii R2 Warszawa – Łuków, w terminie od 10 do 30 czerwca będzie odwołana część pociągów rozpoczynających lub kończących bieg na stacji Warszawa Rembertów. A z kolei pociąg nr 19808/9 relacji Warszawa Zachodnia (odjazd godz. 14:58) – Mińsk Mazowiecki (przyjazd 15:53) nie będzie się zatrzymywać się na stacji Warszawa Rembertów.

Kolejne zmiany dotyczą linii R3 Warszawa – Łowicz, gdzie  dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto z powodu remontu przejazdów, w weekendy ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na szlakach: Błonie – Teresin, Teresin – Sochaczew i Sochaczew – Bednary.

 

Remont Rail Baltica

Na linii R6 Warszawa – Małkinia kontynuowane będą prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok, na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. I część pociągów Kolei Mazowieckich na tym odcinku zostanie odwołana, a wybrane połączenia zostaną obsłużone przez zastępczą komunikację autobusową.

W zamian do 13 sierpnia na odcinku Małkinia – Łochów w pociągach PKP Intercity będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich. Dotyczy to następujących pociągów: nr 1424 „Ondraszek” Białystok – Bielsko Biała Główna i nr 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok (codziennie), nr 6117 „Konopnicka” Węgliniec – Białystok (codziennie oprócz niedziel 7), nr 6157 „Konopnicka” Wrocław Główny – Białystok (w niedziele), nr 1011 „Leśmian” Łódź Fabryczna – Białystok (codziennie).

Co więcej, te pociągi będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia.

Ponadto od 14 sierpnia zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynająca lub kończąca bieg na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

 

Garwolin odblokowany

KM informują ponadto, że co prawda kontynuowana będzie modernizacja linii R7 Warszawa – Dęblin, ale 30 czerwca zostanie otwarty szlak Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin.

Natomiast od 2 lipca do 3 sierpnia z powodu kolejnego etapu budowy tunelu drogowego w Świdrze oraz z uwagi na konieczność włączenia nowego układu torowego części stacji Otwock nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock.

Za odwołane pociągi na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Od strony Warszawy ruch pociągów będzie prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojadą do Otwocka.

Cały czas też, z powodu przebudowy odcinka Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8, na linii R9 Warszawa – Działdowo, ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Poza tym, od 10 czerwca do 19 czerwca, w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku, ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane składy nie będą się też zatrzymywać na przystankach między stacjami Modlin – Nasielsk i pociągi zastąpią wtedy autobusy.

 

Przejazdy i stacje

Podróżni muszą się też przygotować na utrudnienia na linii R31 Sierpc – Kutno. W związku z pracami utrzymaniowymi ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany do 30 czerwca (uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa). Ponadto od 24 lipca do 7 sierpnia na odcinku Sierpc – Płock wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją przejazdów kolejowych. W tym okresie będzie kursowała ZKA.

Podobne utrudnienia wystąpią na linii R81 Dęblin – Radom. Utrudnienia są związane z modernizacją stacji Dęblin i dlatego ruch pociągów na odcinku Dęblin – Zajezierze zostanie wstrzymany do 9 sierpnia. Pasażerów na tym krótkim odcinku będą wozić autobusy.

Także z autobusów przez pewien czas będą musieli korzystać pasażerowie jeżdżący pociągami na linii R91 Nasielsk – Sierpc. Bowiem w  związku z modernizacją przejazdów kolejowych zostanie wstrzymany ruch pociągów, najpierw na odcinku Płońsk – Raciąż (od 6 do 11 lipca), a potem na odcinku Raciąż – Sierpc (od 12 do 23 lipca).

 

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności