NaKolei.pl WiadomościTabor Koleje Mazowieckie odebrały kolejne Flirty od Stadlera

Koleje Mazowieckie odebrały kolejne Flirty od Stadlera

Redakcja
Fot. Koleje Mazowieckie

W ostatnich dniach grudnia 2021 r. Koleje Mazowieckie odebrały kolejnych pięć elektrycznych zespołów trakcyjnych ER 160 FLIRT produkcji Stadlera. Tym samym we flocie mazowieckiego przewoźnika  jest już 26 pojazdów FLIRT.

Pojazdy zostały wyprodukowane w ramach III umowy wykonawczej podpisanej we wrześniu 2020 r.  Będą kursować na trasie Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki.  Przypomnijmy, że całość tej umowy dotyczy wyprodukowania dla Kolei Mazowieckich 12 pojazdów. Wartość zamówienia to blisko 398 mln zł brutto. W cenie zawiera się nie tylko zakup samych pojazdów, ale także przeszkolenie pracowników.

Na podstawie umowy Stadler będzie również świadczył usługi serwisowe. Koleje Mazowieckie, w ramach przewidzianego prawa opcji, będą miały również możliwość zlecenia wykonania do dwóch napraw w poziomie utrzymania P4 każdego z dostarczonych pojazdów. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-2020 w wysokości 126,05 mln zł.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności