Infrastruktura

Koleje Dolnośląskie inwestują w zaplecze techniczne do obsługi taboru

Koleje Dolnośląskie inwestują w zaplecze techniczne do obsługi taboru Fot. Koleje Dolnośląskie

Na działce przy ul. Pątnowskiej w Legnicy należącej do Spółki Kolei Dolnośląskich S.A. mają zostać zaprojektowane nowe hale przeglądowe, pozwalające na samowystarczalność spółki m. in. w zakresie przeglądów i serwisowania taboru.

Spółka Koleje Dolnośląskie S.A. ogłosiło postępowanie w przedmiocie wykonywania dokumentacji projektowej, dotyczącej rozbudowy zaplecza technicznego od obsługi taboru. Potencjał działki przy ul. Pątnowskiej w Legnicy, której właścicielem jest Kolej Dolnośląska, ma zostać w pełni wykorzystany, zaprojektowane zostana nowe hale przeglądowe z malarnią, tokarnią, zapadnią, myjnią i szlifiernią.

Dzięki temu w zakresie przeglądów i serwisowania swojego taboru, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych zespołów trakcyjnych Koleje Dolnośląskie S.A. będą samowystarczalne. W perspektywie lat 2022-2033 oszczędności z tego tytułu osiągnąć mogą niebagatelną kwotę 200 mln zł. Co więcej KD S.A. usługi serwisowe i przeglądowe świadczyć będą komercyjnie, we wspomnianym okresie osiągając przychody na poziomie nawet 60 mln zł. Rozpoczęcie budowy nowego zaplecza technicznego planuje się w połowie przyszłego roku a jego uruchomienie może nastąpić w trzecim kwartale 2022 r.- czytamy w komunikacie.