Strona główna » Wiadomości » Transport miejski » Kijowska komunikacja miejska tylko dla zaszczepionych, albo test przed podróżą

Kijowska komunikacja miejska tylko dla zaszczepionych, albo test przed podróżą

Redakcja
Fot. Metro w Kijowie

Na Ukrainie trwają dalsze starania o zwiększenie zainteresowania szczepieniami. Po wprowadzeniu obostrzeń dla pociągów, ukraiński rząd wprowadził znaczne obostrzenia w transporcie miejskim.

W ostatnim czasie na Ukrainie odnotowuje się największą liczbę zakażeń od początku pandemii. Rząd jest bezradny w kwestii szczepień swoich obywateli, ponieważ dotychczas zaszczepiło się wyłącznie około 17% mieszkańców Ukrainy. Ukraiński rząd w ostatnim czasie wprowadził obostrzenie dla przewozów kolejowych, tzn. pasażerowie musieli być zaszczepieni przynajmniej jedną dawką, bądź wykonać test za 350 hrywien przed podróżą. Koleje Ukraińskie otworzyły nawet w kilku miejscowościach możliwość wykonania darmowego szczepienia przed podróżą, ale to i tak niewiele dało ponieważ Ukraińcy częściej korzystali z odpłatnego testu, aniżeli z darmowego szczepienia – więcej informacji.

Kolejnym krokiem ukraińskiego rządu było wprowadzenie obostrzeń dla transportu miejskiego. Z transportu zbiorowego w tzw. „czerwonych strefach”, do której należy m.in. Kijów będą mogli korzystać: zaszczepieni, ozdrowieńcy, bądź osoby z negatywnym wynikiem testu w kierunku COVID-19 na 72 godz. przed podróżą.

Od 1 listopada 2021 r. korzystanie z transportu publicznego jest dozwolone w przypadku posiadania certyfikatu covidowego lub testu PCR, bądź testu antygenowego, wykonanego na nie później niż 72 godziny przed podróżą – poinformowało kijowskie metro. 

Według uchwały Rady Ministrów przewidziano karę za nieprzestrzeganie powyższych obostrzeń – 17 tysięcy hrywien, czyli około 2,5 tys. złotych.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x