Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu

KD: Trasa Legnica-Wrocław Główny pokonana w 31 minut

KD: Trasa Legnica-Wrocław Główny pokonana w 31 minut fot. KD

Trasa Legnica – Wrocław Główny pokonana w 31 minut przez pociąg Kolei Dolnośląskich. To nowy rekord Spółki osiągnięty na pikniku kolejowym.

Zdecydowanie szybciej pociągiem niż samochodem na trasie Legnica-Wrocław Główny. Taką statystykę podtrzymują Koleje Dolnośląskie osiągając przy tym swój nowy rekord. Trasę pociąg KD pokonał w 31 minut.

Pociągi przewoźnika od 10 grudnia będą kursowały na tej trasie w czasie całkowitym wynoszącym 44 minuty. Wynik 31 minut z prędkością składu wynoszącą 160 km/h osiągnięto 26 listopada podczas regionalnego pikniku kolejowego. Przejazd był wyjątkowy również z innych powodów. Tego dnia rekord został osiągnięty składem o długości prawie 200 metrów po połączeniu dwóch pięcioczłonowych pociągów. Skład pomieścił ponad 500 osób.

Pozostałym zatrzymującym się na każdej stacji  zajmie to około 50 minut. To czas, z którym nie może mierzyć się transport samochodowy.

O coraz lepszej infrastrukturze kolejowej w regionie odpowiedniej do realizowania coraz bardziej komfortowych i szybszych przejazdów mówił Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego. Jak dodał są plany skrócenia czasu przejazdu poniżej 30 minut. Dodatkowo w regionie mogą pojawić się przyspieszone pociągi typu REGIO EXPRESS.

Pojazd w dniu bicia rekordu prowadził pan Łukasz Wolski, maszynista Kolei Dolnośląskich. Jak zaznaczył udział w tak ważnym dniu dla kolei regionalnych jest dla niego powodem do radości.