Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

Już dzisiaj ruszają zapisy na kolejną, bezpłatną wycieczkę w ramach projektu “Kolejowe Niedziele”

Już dzisiaj ruszają zapisy na kolejną, bezpłatną wycieczkę w ramach projektu “Kolejowe Niedziele” fot. Kolejowe Niedziele

Dzisiaj (8 lipca) o godzinie 12:00 ruszają zapisy na bezpłatną wycieczkę w ramach projektu “Kolejowe Niedziele”. Tym razem zainteresowani pojadą na wycieczkę z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi Fabrycznej. Na podróżnych czeka przygotowany plan dnia, w którym nie zabraknie zwiedzania z przewodnikiem oraz innych atrakcji.

Projekt „Kolejowe Niedziele” to cykl promocyjnych przejazdów pociągami do miejsc ciekawych przyrodniczo w regionie. Wycieczki adresowane są do wszystkich mieszkańców, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca województwa łódzkiego. Co roku akcja ta cieszy się dużą popularnością. W ramach każdego wyjazdu zapewniany jest bezpłatny przejazd pociągiem, zwiedzanie z przewodnikami po wyznaczonych trasach, miejsca na biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami. Dodatkowo, podczas realizacji projektu organizator planuje zakup gadżetów w formie praktycznych artykułów turystycznych, które zostaną rozdane uczestnikom wyjazdów i z pewnością przydadzą się podczas wycieczek – tj. worków na plecy, peleryn przeciwdeszczowych w opakowaniu – kuli oraz plastikowych kubków termicznych z logo Województwa Łódzkiego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wycieczka z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi Fabrycznej odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 lipca).

Ramowy plan dnia wycieczki
  • 8.05-8.43 trasa Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna
  • Przejście z dworca do Parku na Zdrowiu i spacer wraz z komentarzem przewodnika
  • Podział na dwie grupy – zwiedzanie ZOO i Ogrodu Botanicznego z przewodnikiem
  • 12.30 – 14.30 – przerwa i wspólny piknik na terenie Ogrodu Botanicznego (prowiant  własny) oraz konkurs ekologiczny z nagrodami.
  • 14.30 – 16.00 przejście do Rezerwatu Polesie Konstantynowskie i spacer wraz z komentarzem przewodnika.
  • 16.06 – 16.44 wyjazd z Łodzi i powrót do Tomaszowa Mazowieckiego

Zapisy na bilety rozpoczynają się zawsze w poniedziałki przed wycieczką o godz. 12.00 i kończą w sobotę o 00.00 lub trwają do wyczerpania puli. Wyjątkiem jest wycieczka 29 września (sobota) – zapisy kończą się o północy w piątek. Liczba biletów jest ograniczona. W przypadku braku możliwości wydrukowania biletu, można okazać go obsłudze w formie elektronicznej, jednak uniemożliwia to udział w konkursie z uwagi na brak kuponu konkursowego.

Rejestracja na wydarzenie.

fot. Kolejowe Niedziele