NaKolei.pl WiadomościKonferencje i spotkania Już 14 maja startuje druga edycja Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej!

Już 14 maja startuje druga edycja Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej!

Mateusz Marczewski
I Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej. Fot. Linia Kolejowa nr 6 Warszawa Wileńska-Małkinia

Już niedługo, w sobotę 14. maja odbędzie się Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej. Jest to już druga edycja tego wydarzenia. Wśród atrakcji będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia Lokalnego Centrum Sterowania w Tłuszczu oraz wiele więcej.

W godzinach 10:00-16:00 w sobotę 14.05 br. odbędzie się druga edycja Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej. Pierwsza edycja dnia odbyła się w 2019 r. i przez pandemię Dzień nie odbywał się aż do teraz! Wydarzenie jest organizowane przez Linię Kolejową nr 6 Warszawa Wileńska-Małkinia, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Gminę Tłuszcz. W wydarzeniu udział wezmą takie spółki jak: PKP Intercity, Koleje Mazowieckie, Freightliner PL, PKP PLK, PKP Energetyka, które również przygotują specjalne atrakcje dla zwiedzających.

Fot. z I. edycji Tłuszczańskiego Dnia Techniki Kolejowej

Tegoroczne atrakcje

Do atrakcji tegorocznego Dnia Techniki Kolejowej w Tłuszczu można zaliczyć m.in.:

  • Zwiedzanie Lokalnego Centrum Sterowania oraz Sekcji Napraw i Eksploatacji taboru Kolei Mazowieckich w Tłuszczu
  • Wystawa taboru kolejowego na peronie 2. w Tłuszczu
  • Wystawa plenerowa z okazji 160 lat Drogi Żelaznej Warszawsko-Petersburskiej

Transport do lokomotywowni w Tłuszczu odbędzie się zabytkowym autobusem Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można odwiedzić wystawę okolicznościową w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej w godz. 10:00-14:00.

Udział w Tłuszczańskim Dniu Techniki Kolejowej jest bezpłatny! Organizator wkrótce udostępni kolejne szczegóły dot. wydarzenia. Więcej informacji TUTAJ.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności