NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi Jedna oferta na wagony do samodzielnego montażu dla Tramwajów Szczecińskich

Jedna oferta na wagony do samodzielnego montażu dla Tramwajów Szczecińskich

Redakcja
Fot. Wiki Commons

Tramwaje Szczecińskie otrzymały jedną ofertę w przetargu na dostawy nowych nadwozi, elementów i podzespołów do zmontowania dwóch tramwajów dwukierunkowych, przegubowych, wieloczłonowych, częściowo niskopodłogowych. Kwota jaką zaproponował potencjalny wykonawca mieści się w założonym przez spółkę budżecie.

Zamawiający zamierza bowiem przeznaczyć na realizację zamówienia 15 645 600,00zł. W przetargu wpłynęła natomiast tylko oferta Modertrans Poznań Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która zaproponowała 15 242 160,00zł. Trwa weryfikacja złożonej dokumentacji.

Przedmiotem umowy ma być dostawa nowych nadwozi, elementów, podzespołów, wyposażenia, części mechanicznych i elektrycznych niezbędnych do montażu tramwajów dwukierunkowych. Mają one być przegubowe, wieloczłonowe, częściowo niskopodłogowego. Wagony będą składane w Szczecinie przez pracowników spółki Tramwaje Szczecińskie.

Umowa podzielona zostanie na 2 etapy. W pierwszym z nich wykonawca ma 160 dni na dostawę kompletu do montażu pierwszego tramwaju, w drugim łącznie 220 dni od dnia podpisania umowy na dostarczanie elementów do kolejnego. Samo składanie tramwajów to okres około 2 miesięcy. Jeżeli uda się podpisać umowę Szczecin pozyska kolejne tramwaje dwukierunkowe, które staną się doskonałym uzupełnieniem już posiadanych pojazdów, szczególnie podczas remontów lub przy ograniczonej możliwości utworzenia pętli.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności