Debaty Konferencje i spotkania

Jaka przyszłość czeka Krajowy Program Kolejowy?

Jaka przyszłość czeka Krajowy Program Kolejowy? Mat. Kongres 590

Kongres 590 startuje już niebawem. Wśród  kilkudziesięciu paneli dyskusyjnych znajdą się również te, które poruszą tematy związane z koleją w Polsce. Na jednym z nich, prelegenci będą dyskutować o przyszłości Krajowego Programu Kolejowego.

Już za dwa dni (21 października) rozpocznie się V edycja Kongresu 590. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt paneli tematycznych, wśród nich również te dotyczące kolei. Jednym z nich jest panel “Jaka przyszłość czeka Krajowy Program Kolejowy? Do dyskusji zostali zaproszeni:

  1. Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury;
  2. Janusz Kowalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych;
  3. Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.;
  4. Joanna Lech, Centrum Unijnych Projektów Transportowych;

Moderatorem panelu będzie Mateusz Izydorek vel Zydorek, Dyrektor Biura Klastra “Luxtorpeda 2.0”.

Krajowy Program Kolejowy zakłada, że do 2023 roku zostaną rozliczone wszystkie inwestycje z realizacji programu, które były dofinansowane ze środków perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020. Był to jak dotąd największy program modernizacji linii kolejowych w Polsce. Z pewnością wpłynął on na przepustowość, punktualność oraz czas dojazdu na wielu liniach kolejowych. Rodzi się pytanie, co dalej i w którą stronę zmierzać będzie polska kolej? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci podczas panelu już 21 października.

Przypomnijmy, że 5. edycja Kongresu 590 będzie z uwagi na obecny czas epidemii wyjątkowy – Kongres w całości odbędzie się w formule wirtualnej. Wszystkie panele i debaty będą transmitowane na autorskiej platformie Lokkarto, a uczestnicy będą dyskutować bez konieczności bezpośredniego kontaktu.

Dla słuchaczy i publiczności nie niesie to ze sobą żadnych zmian w formule on-line – wydarzenia kongresowe będą relacjonowane na żywo na platformie Lokkarto. Dostęp do niej jest możliwy dla wszystkich osób posiadających dostęp. Oprócz samych transmisji, autorska platforma kongresowa pozwala na realizację spotkań networkingowych, czatów tekstowych i wideo oraz zwiedzanie wirtualnych ekspozycji partnerów Kongresu.

Bilety na Kongres 590 w cenie dostępne są pod adresem: https://kongres590.pl/bilety